شهيد صبور: پيروزي كشور در گرو دانايي است

سمنان- ايرنا- شهيد حسين صبور در بخشي از وصيت نامه خود، خطاب به نوجوانان اظهار داشت: در سنگر مدرسه مقاومت كنيد و براي داشتن كشوري آباد و توسعه يافته خوب درس بخوانيد كه پيروزي كشور در گرو دانايي است.

به گزارش ايرنا، شهيد صبور فرزند رجبعلي در يكم اسفند 1344، در روستاي بيابانك، در خانواده اي مومن و متدين متولد شد، پدرش كارمند راه آهن بود و كشاورزي هم مي كرد.
شهيد صبور در سال 1350 تحصيلش را در مدرسه حافظ آغاز و ديگر مقاطع تحصيلي را در مدرسه سيدجمال الدين اسدآبادي و دهخداي سمنان گذراند.
اين شهيد والامقام در دوران تحصيل از دانش آموزان ممتاز بود و به همكلاسي هايش كه در درس ضعيف بودند ياري مي داد و بيشتر وقتش را صرف فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي مي كرد.
اين شهيد بزرگوار دانشجوي تربيت معلم بود كه به دليل احساس مسئوليت براي دفاع از خاك وطن درس خواندن را رها و رهسپار جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شد.
شهيد صبور در اولين اعزامش، مدت 2 ماه در غرب انديمشك مستقر بود و در آنجا آموزش نظامي ديد و حدود 25 روز در جبهه حضور داشت.
وي سرانجام در بيست و پنجم اسفند سال 1363 در عمليات بدر، در شرق دجله، منطقه هورالعظيم، بر اثر اصابت تركش به سرش دعوت حق را لبيك گفت.
پيكر مطهر شهيد صبور پس از تشييع در گلزار شهداي بيابانك به خاك سپرده شد.
شهيد صبور يكي از شهيدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصيت نامه خود خطاب به جوانان و نوجوانان گفته است: دشمنان در كمين انقلاب خفته اند و همواره در تلاشند با دسيسه و توطئه مانع از توسعه و پيشرفت كشور شوند و هوشياري راهكار مقابله با دشمنان است.
وي در ادامه وصيت نامه خود با اشاره به آيات قرآن كريم گفته است: بن بستي براي انقلابي كه پناهش اسلام و قرآن است وجود ندارد و جمهوري اسلامي ايران به پشتوانه جوانان و ملت ولايتمدار شكست نمي خورد و هميشه پيروز است.
شهيد صبور در وصيت نامه خويش خطاب به زنان ابراز داشته است: رعايت حجاب پاسخي دشمن شكن و رمز پيروزي است و ضرورت دارد زنان همواره زينب وار زندگي و براي تربيت فرزنداني صالح و با ايمان تلاش كنند.
شهيد صبور در بخشي از وصيت نامه خود، خطاب به نوجوانان اظهار داشت: نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران خون بهاي هزاران شهيد ومجروح و تنها مكتب زنده و پايدار اسلام است.
استان سمنان سه هزار شهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان در موضوع هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي پرونده هاي خبري ويژه با برنامه مشخص را در دستور كار خود دارد.
با هدف قدرشناسي از رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفي فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان هم چنين الگوسازي براي اين نسل، خبرگزاري ايرنا پرونده معرفي شهداي استان سمنان را گشوده است.
معرفي جاذبه هاي گردشگري استان، پرونده سلامت و معرفي كتاب، ديگر پرونده هاي خبري خبرگزاري ايرنا مركز سمنان است.
7342/7408