۱۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۴
کد خبر: 83237725
۰ نفر
128 منطقه مازندران استراحتگاه مسافران نوروزی شد

ساری - ایرنا - اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام كرد كه برای تعطیلات نوروزی 128 منقطه برای اقامت و استراحتگاه گردشگران مشخص و آماده سازی شده است.

مهران حسنی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود كه 108 نقطه استراحتگاهی در نظر گرفته شده در حوزه شهری است و 20 نقطه دیگر هم پارك های جنگلی استان است.
وی گفت كه 10 پارك جنگلی در محدوده اداره كل منابع طبیعی ساری و 10 منطقه هم در محدوده اداره كل منابع طبیعی نوشهر در تعطیلات نوروزی 98 استراحتگاه گردشگران خواهد بود.
معاون گردشگر مازندران اظهار كرد: همه استراحتگاه های در نظر گرفته شده به امكاناتی همچون سرویس بهداشتی مناسب و تمیز، سطل های زباله و تیم های اورژانس و انتظامی در محدوده تعریف شده مجهز می شوند.
وی همچنین به برپایی چادر توسط مسافران در برخی معابر عمومی شهری نیز اشاره كرد و گفت: متولی ساماندهی این موضوع شهرداری ها هستند كه باید پای كار باشند.
این مسئول از گردشگران و مسافران خواست تا در معابر عمومی شهر ها بخصوص پیاده رو ها چادر برپا نكنند و رعایت حقوق شهروندی را در مسافرت خود به استان سرسبز مازندران رعایت كنند.
معاون گردشگری مازندران همچنین اعلام كرد كه تمامی اطلاعات اقامتگاهی و استراحتگاهی در دفترچه های راهنمای نوروزی مازندران و بروشورهای گردشگری استان درج شده و در ایستگاههای گردشگری یا كمپ های نوروزی هلال احمر در اختیار مسافران قرار می گیرد.
استان مازندران نوروز گذشته میزبان بیش از 15 میلیون نفر شب اقامت مسافران و گردشگران بود.
ظرفیت اقامتگاههای رسمی در تعطیلات نوروزی گذشته كمتر از 60 هزار نفر شب بود كه برای نوروز 98 با رشد 15 درصدی به حدود 65 هزار نفر شب افزایش یافت.
همچنین مجموع ظرفیت اقامتگاه های رسمی و غیررسمی استان مازندران برای نوروز 98 بیش از یك میلیون و 200 هزار نفر شب پیش بینی شده است كه نسبت به سال گذشته رشد 20 درصدی را نشان می دهد.
7335/1654