95 درصد داروهای مورد نیاز در كشور تولید می شود

اردبیل - ایرنا - عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 95 درصد داروهای مورد نیاز در داخل تولید می‌شود و تنها تهیه چند درصد محدود داروی وارداتی مربوط به سرطان و بیماری ‌های خاص در شرایط تحریم با مشكل مواجه است.

به گزارش ایرنا، بشیر خالقی روز یكشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: تلاش می شود تا داروهای بیماران خاص نیز تامین شود و این بیماران با كمترین مشكل مواجه شوند.
وی گفت: افزایش قیمت‌ ها كه در پی بروز گسترش پدیده قاچاق در كشور به مشكلی برای جامعه تبدیل شده، تنها محدود به حوزه دارو نمی‌شود، بلكه در رابطه با سایر مواد غذایی و مایحتاج عمومی مردم نیز قابل مشاهده است.
وی اضافه كرد: وجود قاچاق در كشور اختلاف قیمت ایجاد كرده و در نهایت نیاز مردم را افزایش می‌دهد.
او اظهار كرد: جلوگیری از قاچاق تنها مربوط به یك یا دو ارگان نیست، بلكه باید تمام دستگاه ‌ها اعم از نیروی انتظامی و دادگستری دست به كار شده و با همكاری و افزایش نظارت و بازرسی‌ ها زمینه های قاچاق را در جامعه حذف كنند.
خالقی افزود: اكنون كشور به دلیل تحریم در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد، بنابراین انتظار از جامعه متخصص و نخبه تلاش بیشتر برای برون ‌رفت از این مرحله سخت اقتصادی است.
نماینده مردم خلخال و كوثر كه در تركیب هیات ایرانی در دیدار اخیر رییس مجلس با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان حضور داشت در این باره نیز گفت: سطح روابط و مبادلات اقتصادی و تجاری ایران با این كشور همسایه افزایش می یابد.
وی بیان كرد: افزایش مراودات اقتصادی با جمهوری آذربایجان تا یك میلیارد دلار با اجرای طرح ها و پروژه های مشترك 2 كشور پیش بینی شده است.
7119/6016/6018