معرفی ظرفیت های مهریز با همكاری نخبگان در اولویت باشد

یزد - ایرنا- سرپرست فرمانداری مهریز با اشاره به اینكه این شهرستان در بخش های مختلف ظرفیت های بسیار خوبی دارد كه به رغم تلاش های انجام شده هنوز به خوبی معرفی نشده است، تاكید كرد: شناسایی و معرفی توانمندی ها با بهره گیری از نخبگان شهرستان در اولویت كارها قرار دارد.

رضا زارع زاده مهریزی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرستان در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی به خصوص در حوزه صنعت گردشگری طرفیت های زیادی دارد كه باید موارد بررسی و به خوبی مطرح و اطلاع رسانی شود.
وی ادامه داد: برای موفقیت و رسیدن به اهداف و توسعه همه جانبه به همكاری همه افراد علاقه مند و دلسوز در بخش های مختلف نیاز است و باید از دیدگاه ها و برنامه های آنها برای خدمت رسانی به مردم استفاده كنیم.
سرپرست فرمانداری مهریز تاكید كرد: ایجاد دبیرخانه دائمی نخبگان داخل و خارج از كشور در تمام بخش ها و رشته ها بسیار ضروری و موضوع مهمی است كه برای انجام آن تلاش می كنیم.
زارع زاده مهریزی همچنین با اشاره به اینكه مهریز یك شهر ییلاقی و خوش آب و هوای استان یزد محسوب می شود و در طول سال میزبان مسافران و گردشگران زیادی است بر ضرورت توجه خاص در اختصاص بودجه به منطقه برای خدمات رسانی به میهمانان تاكید كرد.
رضازارع زاده مهریزی از اردیبهشت 1393 تا پیش از این به عنوان مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری یزد فعالیت می كرد.
سرپرست و معاون مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، بخشدار نیر، بخشدار مركزی خاتم و دبیركمیسیون تعزیرات گندم، آرد و نان یزد از دیگر سوابق كاری زارع زاده است.
پیش از این سیدمحمد رستگاری به عنوان فرماندار مهریز فعالیت می كرد كه با حكم وزیر كشور به عنوان فرماندار یزد منصوب شد.
شهرستان مهریز با 55 هزار نفر جمعیت، در جنوب استان و مركز آن در 30 كیلومتری جنوب شهر یزد و در كنار جاده بین المللی شمال، جنوب كشور( تهران، بندر عباس و یزد، كرمان) واقع شده است.
این شهرستان از سمت شمال به بخش مركزی یزد، از شرق به بخش مركزی بافق و بخش مركزی شهرستان شهربابك در استان كرمان، از سمت جنوب به خاتم و سیرجان و از سمت غرب به بخش نیر و شهرستان های ابركوه و تفت محدود است.
شهرستان مهریز دارای یك بخش مركزی و پنج دهستان به اسامی ارنان، بهادران، تنگ چنار، میانكوه و خورمیز و 200 آبادی است.
45 روستای بخش مركزی مهریز دارای شورای اسلامی و دهیاری مصوب است و تاریخ بنای شهرستان و اطراف آن مربوط به پیش از اسلام است.
7536/ 2047/