۱۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۲۲
کد خبر: 83237327
۰ نفر
61 درصد مدارس مسجد سليمان فرسوده است

اهواز - ايرنا - مدير آموزش و پرورش شهرستان مسجد سليمان گفت: 61 درصد مدارس اين شهرستان فرسوده است كه جان دانش آموزان را تهديد مي كند.

به گزارش ايرنا جانمراد داوودي روز شنبه در شوراي آموزش و پرورش خوزستان در سالن اجتماعات شهيد رجايي استانداري بيان كرد: سقف كلاس يكي از مدارس اين شهرستان يك ماه پيش بر اثر بارش باران فرو ريخت كه خوشبختانه اين حادثه تلفات جاني در پي نداشت اما زنگ خطري در مورد وضعيت مدارس اين منطقه است.
وي افزود: هنرستان شبانه روزي پسرانه اين شهرستان نيز با 250 هنرجو در شرايط بسيار بدي است و با توجه به اينكه 140 هنرجوي اين هنرستان از مناطق روستايي هستند و در اين هنرستان زندگي مي كنند در شرايط بسيار خطرناكي مشغول به تحصيل هستند.
داوودي ادامه داد: با توجه به جلوگيري از بازماندگي از تحصيل دانش آموزان شرايط مدارس شبانه روزي بايد به گونه اي باشد تا دانش آموزان رغبت به ادامه تحصيل در اين مدارس را داشته باشند.

** وجود 32كلاس كانكسي در شهرستان مسجد سليمان
مدير آموزش و پرورش مسجد سليمان با اشاره به وجود 32 كلاس كانكسي در اين شهرستان افزود: در بارندگي اخير يك دانش آموز در يكي از كلاس هاي كانكسي اين شهرستان دچار برق گرفتگي شد كه لازم است هر چه زودتر براي حفظ امنيت و سلامت دانش آموزان اين مدارس جمع آوري شوند.
وي ادامه داد: 40 درصد از مدارس اين شهرستان سنگي و عمر آنها بالاي 70 سال است.
وي همچنين با اشاره به بدهي آموزش و پرورش اين شهرستان به سرويس هاي رفت و آمد دانش آموزان ادامه داد: آموزش و پرورش اين شهرستان 2 هزار و 200 ميليون ريال به سرويس رفت و آمد دانش آموزان بدهكار است كه اين موضوع مشكلاتي را ايجاد كرده است.
مدير آموزش و پرورش مسجد سليمان بيان كرد: همچنين يك ميليارد ريال به سازمان آب و برق بدهكار هستيم كه اين بدهي ها به آموزش و پرورش اين شهرستان فشار وارد مي كند.
وي با اشاره به كمبود نيروي معلم مرد در آموزش و پرورش مسجد سليمان ادامه داد: 200 نيروي معلم مرد در رشته هاي علوم نظري و علوم پايه كمبود داريم.
فرماندار مسجد سليمان نيز با اشاره به فرسوده بودن عمر حدود 780 مدرسه اين شهرستان بيان كرد: هفت مدرسه عمر بالاي 90 سال دارند كه اين موضوع جان دانش آموزان را تهديد مي كند.
آرش قنبري افزود: اداره آموزش و پرورش اين شهرستان در يك مدرسه مستقر است و هنوز يك ساختمان ندارد.
وي در ادامه با اشاره به كمبود تجهيزات و امكانات در هنرستان هاي اين شهرستان افزود: اگر هدايت دانش آموزان به سمت رشته هاي فني و هنرستان ها باشد بايد تجهيزات هنرستان نيز به روز رساني و تامين شوند.
وي گفت: متاسفانه در مدارس به كارگاه ها و كلاس هاي آموزشي هيچ توجهي نمي شود.
ميانگين مدارس فرسوده در خوزستان 30 درصد است اين در حالي است كه شهرستان مسجد سليمان 2 برابر ميانگين خوزستان مدرسه فرسوده و تخريبي دارد.
28 هزار دانش آموز در شهرستان مسجد سليمان در يك هزار و 50 مدرسه مشغول به تحصيل هستند.
7158/ 6037