دونده چيني ركورد 50 كيلومتر پياده روي سرعت را شكست

تهران- ايرنا- «ليو هونگ» دونده چيني با ثبت ركوردي جديد در رقابت هاي 50 كيلومتر پياده روي سرعت، به نخستين زني تبديل شد كه اين مسافت را در كمتر از 4 ساعت طي كرده است.

به گزارش ايرنا، خبرگزاري فرانسه روز شنبه نوشت: بر اساس اعلام فدراسيون جهاني ورزش هاي دو و ميداني، هونگ كه مدال طلاي المپيك را نيز در اختيار دارد، در جريان رقابت هاي گرند پريكس چين كه در شهر هوانگشان برگزار شد، مسافت مذكور را در 3 ساعت و 59 دقيقه و 15 ثانيه پيمود.
او با ثبت اين زمان، ركورد پيشين اين رشته را كه پيشتر در اختيار «ليانگ روئي» قرار داشت، 5 دقيقه بهبود بخشيد.
قهرمان 2 دوره رقابت هاي جهاني ركورد پياده روي سرعت 20 كيلومتر زنان را كه در سال 2015 در لاكرونيا اسپانيا برگزار شد، با يك ساعت و 24 دقيقه و 38 ثانيه در اختيار دارد.
اين در حالي است كه ليو در جريان رقابتي نفس گير در المپيك 2016 ريودوژانيرو، با اختلاف نزديك به 2 ثانيه «ماريا گونزالز» مكزيكي را مغلوب و عنوان قهرماني پياده روي سرعت 20 كيلومتر زنان را از آن خود كرد.
لازم به ذكر است در رقابت هاي هوانگشان چين، دوندگان چيني گوي سبقت را از ساير شركت كنندگان ربودند و «لي مائوكوئو» با بهبود ركورد شخصي خود به اندازه 11 دقيقه عنوان دوم را به خود اختصاص داد و «ما في ئينگ» نيز با 4 ساعت و 7 دقيقه و 30 ثانيه رتبه سوم را از آن خود كرد.
ورزشي**3991**9129