پنج مدرسه پویش «ایران من» در هرمزگان به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- پنج مدرسه ساخته ‌شده از سوی پویش «ایران من» با حضور نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در روستاهای استان هرمزگان به بهره ‌برداری رسید.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی پویش ایران من، این مدرسه ها در روستاهای «تنزیبر بندرخمیر، دیول جاسك، ، تل ‌سیاه بندرعباس و تمبك و شاه ‌منصوری میناب» با مشاركت 10 نفر از فعالان اقتصادی كشور و اعضای اتاق بازرگانی در جهت انجام مسوولیت اجتماعی ساخته شده است.
نائب رییس اتاق بازرگانی ایران در مراسم بهره برداری از این طرح های آموزشی كه در روستای دیول بندرجاسك برگزار شد، گفت: ساخت ایران از طریق ساخت مدرسه هایی ممكن می‌ شود كه بتوانند نیازهای اقتصادی مناطق كمتر برخوردار را برطرف كنند.
پدرام سلطانی افزود: توسعه اقتصادی در گرو توسعه نظام آموزشی در كشور است، چرا كه بی ‌مهارتی به عنوان معضل اصلی كسب ‌و كارهای اقتصادی ریشه در چرخه معیوب بی ‌سوادی در كشور دارد.
وی بیان داشت: بیش از یك‌ سوم مدرسه های موجود در كشور از استانداردهای مدرسه‌ سازی فاصله دارند و سرانه آموزشی نیز در كشور ما همچنان 40 میلیون مترمربع از استانداردهای حداقلی آموزش و پرورش عقب است.
این مسوول یادآورشد: این مساله نشان می ‌دهد كه با وجود رسیدن به مرحله چهارم توسعه، باید به مرحله اول توسعه برگردیم تا با رفع شكاف ‌های آموزشی موجود میان مركز و پیرامون، با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قدم برداریم.
موسس پویش ایران من با تاكید بر آموزش به عنوان پرمنفعت‌ ترین نوع سرمایه‌ گذاری برای فعالان اقتصادی، گفت: مدرسه ها كارخانه‌ هایی هستند كه ارزشمند ترین كالاها یعنی انسان ‌های فرهیخته و تحصیل‌ كرده را تولید می ‌كنند، بدیهی است كه منافع سرمایه ‌گذاری در عرصه آموزش می‌ تواند در طول صدها سال شامل جامعه به طور كلی، كشور و تمامی جهانیان شود.
سلطانی با اشاره به این نكته كه هدف پویش ایران من اعتلای نقش بخش خصوصی در توسعه آموزشی و همراهی بیشتر با جامعه مدنی در این زمینه است، اظهار كرد: ایران من با سرمایه‌ گذاری روی عدالت آموزشی و ساخت مدرسه ها در مناطق كمتر برخوردار، به دنبال آن است كه نسل آینده بتوانند اقدامات فعالان اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی را ادامه دهند و روند توسعه را تقویت كنند.
پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال 1393 با همت جمع بزرگی از كارآفرینان و فعالان اقتصادی كشور آغاز به كار كرده است. این پویش در 19 استان محروم و كمتر توسعه یافته كشور احداث 100 مدرسه ابتدایی را در دستور كار دارد كه تاكنون 67 مدرسه در این طرح به بهره ‌برداری رسیده است.
نام همه مدارسی كه با حمایت این پویش ساخته می‌شوند به نام «ایران من» گذاشته می‌ شود تا بستری برای تقویت هویت ملی و سرمایه‌ گذاری روی اشتراكات فرهنگی باشد.
در مراسم افتتاح این مدرسه ها جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی كشور و بندرعباس و مسوولان استان هرمزگان و نیكوكاران پویش ایران من حضور داشتند.
7195/6048