2 هزار و 700 روانسري زير پوشش صندوق بيمه اجتماعي هستند

كرمانشاه – ايرنا- بخشدار مركزي روانسر گفت: 2 هزار و 735 روستايي بخش مركزي اين شهرستان زير پوشش صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير هستند.

به گزارش ايرنا، حسن بهرامي روز شنبه در جلسه ستاد راهبردي صندوق بيمه روستاييان و عشاير شهرستان روانسر افزود: از اسفند سال گذشته تاكنون 635 نفر به بيمه شدگان اين صندوق در بخش مركزي روانسر اضافه شده كه رشد 35 درصدي نشان مي دهد.
وي با بيان اينكه تعداد پنج كارگزار عهده دار امورات صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير در بخش مركزي روانسر هستند، ادامه داد: در راستاي عملكرد بهتر صندوق و جلب اعتماد بيشتر روستائيان و عشاير، يكي از كارگزاري ها در بخشدار مركزي روانسر مستقر و به متقاضيان خدمات ارائه مي دهد.
بخشدار مركزي روانسر اضافه كرد: در دولت هاي يازدهم و دوازدهم از صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير حمايت هاي ويژه اي شده و با استقبال جامعه هدف روبرو شده است.
معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي فرمانداري روانسر نيز در اين جلسه گفت: صندوق بيمه اجتماعي يك گام ديگر از خدمات دولت به روستاييان و عشاير است.
پژمان امجديان بر لزوم اطلاع رساني از خدمات بيمه كشاورزي، روستاييان و عشاير تأكيد و تصريح كرد: بايد تلاش‌ها بيشتري در روستاها جهت معرفي بيمه اجتماعي براي بهره مندي بيشتر روستائيان از اين خدمت انجام شود.
وي نقش دهياران، اعضاي شوراي اسلامي روستا و بخشداران در فرهنگ سازي و اطلاع رساني بيمه اجتماعي كشاورزان و روستاييان را مهم ارزيابي كرد.
معاون فرماندار روانسر ادامه داد: متوليان و مسئولان بايد زمينه هدايت مردم به اين بيمه را فراهم كنند تا اقشار روستايي و عشايري و كشاورزان بتوانند از مزاياي اين صندوق بيمه‌اي استفاده كنند.
صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان و روستاييان از سال 1384 زير نظر وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي راه اندازي شد و به روستاييان كشاورز ساكن و غيرساكن در روستا و عشاير خدمات بيمه اي ارائه مي دهد.
شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعيت در 60 كيلومتري شمال غربي كرمانشاه واقع شده است.
7455/3033