اختصاص 600 ميليارد ريال براي بازسازي پروژه هاي ورزشي گيلان

رشت - ايرنا - مديركل ورزش و جوانان گيلان گفت: 600 ميليارد ريال اعتبار براي تجهيز و نوسازي ورزشگاه هاي رشت و بندرانزلي و تكميل چند طرح عمراني بزرگ ورزشي استان اختصاص يافت.

مريم بخشي روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با توجه به سفر مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان به همراه رئيس جمهوري به گيلان، از سوي وزير ورزش عنوان شد 600 ميليارد ريال اعتبار براي تجهيز و بازسازي ورزشگاه هاي تختي بندرانزلي ، شهيد عضدي و سردار جنگل رشت و تكميل پيست بين المللي دوچرخه سواري رشت ، مجموعه ورزشي سه هزار نفره تختي لاهيجان و استخر كوثر رشت اختصاص داده شد.
وي ادامه داد: اميدواريم كه به زودي اين مقدار اعتبار براي پروژه هاي درنظر گرفته شده تخصيص يابد تا اين اماكن ورزشي مهم و نيمه تمام به زودي تكميل و راه اندازي شود تا ورزشكاران و تيم هاي ورزشي گيلان بتوانند استفاده كنند.
وي بيان كرد: همچنين با سفر وزير ورزش وجوانان به استان گيلان، دو استخر شناي بانوان در شهرستان هاي ماسال و سياهكل به بهره برداري رسيد و سعي ما اين است كه اماكن ورزشي مختص بانوان را افزايش دهيم .
مديركل ورزش و جوانان گيلان به نقش ورزش در جامعه اشاره و خاطرنشان كرد: ورزش به لحاظ فراواني و تنوع برخورداري از سلايق ،جنس و سن آحاد جامعه ، به واقع مقوله اي فراگير در حوزه هاي فني ،فرهنگي و اجتماعي است .
بخشي اضافه كرد: هم اينك 52 فدراسيون و هزاران هيات ورزشي در سراسر كشور فعاليت دارند كه مقوله ورزش به اندازه اي با اقبال مردمي مواجه شده كه توانايي تقويت و توسعه كارآمدي در همه بخش هاي اقتصادي، صنايعي چون گردشگري، توليد وسايل ورزشي ، برندسازي و حمايت از شركت ها و موسسات را در معرفي و فروش كالاها داشته و در همين راستا نيز به وظيفه ذاتي خود كه تامين سلامت جسمي و رواني همه افراد جامعه است، به خوبي عمل مي كند .
رئيس جمهوري و هيات دولت، چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته مهمان گيلاني ها بودند و اعضاي هيات دولت براي افتتاح طرح هاي مختلف به شهرستان هاي اين استان سفر كردند.
7285 / 2007

سرخط اخبار استان‌ها