۱۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۴
کد خبر: 83236471
۰ نفر
67روستای ریگان در محاصره گرد و غبار قرار دارد

كرمان ایرنا- فرماندار ریگان گفت : 67 روستای این شهرستان در محاصره گرد و غبار شدید قرار گرفته و عبور و مرور ساكنان و خودروهای منطقه به كندی و دشواری انجام می گیرد .

امین باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گرد و غبار به همراه توفان شدید شن كه از حوالی صبح امروز در شهرستان ریگان اغاز شده موجب مشكلات تنفسی برای اهالی شده است .
وی تصریح كرد: گرد و غبار شدید كه هر لحظه بر شدت آن افزوده می شود بیشترین شدت آن در مناطق چاه ملك ،800 متری و مناطق پشت ریگ می باشد .
فرماندار ریگان از اعزام اكیپ های امدادی جهت امداد رسانی به روستاهای محاصره در گرد و غبار خبر داد و بیان داشت : تمامی مراكز بهداشتی درمانی در این شهرستان در حالت اماده باش قرار دارند .
باقری تصریح كرد: تردد در محور ترانزیتی ریگان چابهار به دلیل گرد و غبار شدید به كندی انجام می شود .
وی گفت : شهرستان ریگان كانون بحران فرسایش بادی بعد از خوزستان می باشد كه در طول هفته نیمی از اهالی این شهرستان با گرد و غبار درگیرند .
فرماندار ریگان بیان داشت: تاكنون گرد و غبار در شهرستان ریگان 16روستا را خالی از سكنه و بیش از 150روستا را در محاصره شن های روان قرار داده است .
باقری با اشاره به افزایش كانونهای بحرانی بادی در شهرستان ریگان در پی خشكسالی چند ساله اخیر بیان داشت :اعتبارات كنونی جوابگوی مهار هجوم شن های روان به روستاهای این شهر ستان نیست .
ریگان با ضریب محرومیت 9یكی از شهرستانهای كمتر توسعه یافته در شرق استان كرمان می باشد كه تا مركز استان 285كیلومتر فاصله دارد.
7442/ 5054