كیش آماده میزبانی از رویدادهای منطقه ای و بین المللی است

كیش - ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش اعلام كرد: این جزیره آماده میزبانی و برگزاری رویدادهای منطقه ای و بین المللی بویژه رویداد های ورزشی است.

غلامحسین مظفری در گفتگو با ایرنا افزود: جزیره كیش با زیرساختاهای اقامتی، خدماتی، حمل ونقل هوایی و دریایی، مجموعه های ورزشی و فضاهای مناسب همایشی در كنار حاذبه های گردشگری و عدم نیاز به روادید، از ظرفیتی مناسب برای میزبانی رویدادهای منطقه ای و جهانی برخوردار است.
وی با یادآوری این نكته كه جزیره كیش در روز های گذشته میزبان 6 رویداد بین االمللی شامل 5 رویداد ورزشی نمایشگاهی و یك رویداد عملی، پژوهشی بود افزود: برگزاری این تعداد رویداد بین المللی ظرف 10 روز در جزیره كیش نشان دهنده ظرفیت ها، قابلیتها و زیر ساختهای منطقه آزاد كیش برای تبدیل شدن این جزیره به تالار گفتگوها و مركز برگزاری همایش ها و نمایشگاهها، تقویت ارتباطات جهانی، انتقال دانش و فناوری های نوین از یكسو و معرفی واقعیت های و توانمندیهای كشورمان به جامعه جهانی و اندیشمندان كشورهای مختلف از دیگر سو است.
وی، تقویت هرچه بیشتر زیرساختها و بهره وری ملی از ظرفیتهای این جزیره و تبدیل آن به مركز گفتگوها و رویداد سازی های جهانی را از جمله سیاستگذاریهای این منطقه آزاد اعلام كرد و افزود: این رویكرد از ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی،گردشگری و ارتباطات بین المللی، رویكردی سازنده و اثرگذار در تامین منافع ملی است.
مظفری اضافه كرد: در قالب این رویكرد، ارتقاء كیفیت زیرساخت های ورزشی دركنار توسعه جاذبه های محیطی، بطور جدی مورد توجه قرار دارد و از فعالیت های بین المللی ورزشی در این جزیره استقبال می كنیم.
مدیرعامل منطقه آزاد كیش تصریح كرد: حوزه ورزش نیازمند نگاه جدید است تا همزمان با تقویت زیرساخت ها، به عنوان یكی از محورهای گردشگری مورد توجه قرار گیرد.
وی رویكرد به گردشگری وزرشی را از جمله سیاستگذاریهای منطقه آزاد برای پویای حوزه گردشگری و اقتصاد جزیره كیش عنوان كرد و از تخصیص امكانات منطقه آزاد كیش به توسعه زیرساخت ها و برنامه های ورزشی خبرداد.
وجود 5 زمین استاندارد فوتبال، سالن‌های چند منظوره، مجموعه سواركاری ، زمین تیراندازی با كمان، مجموعه ورزشی المپیك با امكانات و تجهیزات مخصوص برگزاری بازیهای تمرینی و مسابقات، مجموعه استخر سرپوشیده كرانه، مجموعه ورزشی میرمهنا مجموعه استخر المپیك، مجموعه اسكواش سالن تكواندو، مجموعه تنیس، سالن كشتی، ساكن ووشو (كونگ فو چی ) زمین چمن مصنوعی فوتسال، استادیوم فوتبال شماره 1 و 2 از جمله زیرساختهای ورزشی جزیره مرجانی كیش است.
جزیره كیش با مساحت 91 كیلومتر مربع و 43 كیلومترسواحل زیبا، در فاصله 18 كیلومتری بندر آفتاب و آبهای نیلگون خلیج فارس و در محدوده تنگه هرمز واقع شده است.
این جزیره سالانه میزبان رویدادهای متعدد ملی و بین المللی و بیش از 2 میلیون گردشگر داخلی و خارجی است .
1339