۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۹
کد خبر 83235993
۰ نفر
رنج بيكاري و مشكل مسكن در ميز خدمت كيش

كيش - ايرنا - رئيس و اعضاي شوراي شهر كيش امروز پس از نماز جمعه در 'ميز خدمت' حاضر شدند و به درد دل حاشيه نشينان جزيره و در خواست آنان گوش فرا دادند.

به گزارش ايرنا در ميز خدمت اين هفته كيش كه علاوه بر اعضاي شوراي شهر، امام جمعه و برخي مسئولان نيز حضور داشتند مشكلات 15 نفر از كيشوندان و طبقات كم درامد بويژه حاشيه نشينان اين جزيره مطرح و مورد بررسي قرار گرفت.
رفع مشكلات مسكن، ايجاد اشتغال، ارائه خدمات شهري و امور عمراني و تقويت زيرساختهاي شهري و بترتيب مهمترين موارد مطرح شده از سوي مناطق حاشيه نشين كيش شامل شهرك سفين قديم و جديد، محله كرمانشاهان و كمپهاي سحر و معمار بود و مقرر شد كه اين موارد بصورت عملي پيگيري شود.
در اين زمينه، درخواست براي اشتغال و حل مشكلات مسكن با 11 مورد فراواني، به عنوان مهمترين مسائل از سوي مراجعه كنندگان در اين ميز مطرح شد، درخواست براي عمراني و آباداني و تقويت زيرساخت هاي شهري ازديگر خواسته هاي بود كه برخي مراجعه كنندگان مطرح كردند.
عبدالنبي شرفي رئيس شوراي شهر، در پايان برگزاري ميز خدمت كيش در گفتگو با ايرنا تصريح كرد: كليه موارد مطرح شده در اين ميز خدمت در قالب فرم هاي ويژه منعكس و تدوين شده و بسرعت توسط شوراي شهر و مسئولان مربوطه مورد بررسي قرار مي گيرد.
وي مشكل بيكاري و مسكن را از جمله مهمترين مشكلات مناطق حاشيه نشين و گارگري كيش عنوان كرد و افزود: افزايش جمعيت جويايي كار، بالابودن قيمت خريد و اجاره مسكن از مهمترين مشكلات ساكنان اين مناطق است كه بايد با اولويت براي كنترل آن چاره انديشي كرد.
*ميز خدمت هر هفته پيس از نماز جمعه با هدف رسيدگي سريع به مشكلات مردم در مصلاي نمازجمعه كيش برگزار مي شود .
*برگزاري ميزخدمت به عنوان اقدامي مهم در تقويت ارتباطات بدنه جامعه با مسئولان، افزايش رضايتمندي شهروندان، افزايش مشاركتهاي مردمي، همراهي مردم با مسئولان، تسريع در امور و بطور كلي تكريم ارباب رجوع بازتابي مثبت در جزيره كيش بويژه حضور بيشتر مردم در نماز جمعه داشته است.
اولين ميز خدمت و گفتگوي مستقيم مردم با مسؤلان جزيره كيش اوايل ديماه گذشته پس از برگزاري نماز جمعه در مصلاي جزيره افتتاح شد تا مردم بدون واسطه، ديدگاهها،نظرها و مشكلات خود را مطرح و پاسخ لازم را دريافت كنند.
در نخستين دوره فعاليت اين ميز كه به همت نهاد نماز جمعه كيش بر پا شد، غلامحسين مظفري مديرعامل منطقه آزاد كيش، بطور جداگانه با 50 نفر از مراجعه كنندگان در صحن مصلاي گفتگو كرد و مشكلات و خواسته ها آنان را مورد بررسي قرار داد.
دكتر مظفري در پايان اين ديدارها، در گفتگو با ايرنا، برپايي ميز خدمت در مصلاي كيش را گامي قابل تقدير دانست و نتايج آنرا مفيد و موثر ارزيابي كرد.
وي اضافه كرد: اين برنامه، ارتباط بين مردم و مسئولان و خدمت گيرنده و خدمت دهنده را تقويت مي كند و در مسير سازندگي قرار مي دهد.
وي با اشاره به شفاف سازي و ضرورت خدمت رساني با كيفيت به مردم به عنوان يكي سياستها و اولويتهاي منطقه آزاد كيش، ارتباط چهره به چهر مردم با مسئولان را اقدامي سازنده و مهم در اين زمينه دانست و از امام جمعه كيش در برپايي ميز خدمت قدرداني كرد.
همچنين حجت الاسلام و المسلمين احمد حسن زاده امام جمعه كيش نيز با اشاره به اهميت ميز خدمت در حل مشكلات مردم و ايجاد رضايتمندي در جامعه به ايرنا گفت: ميزخدمت هر جمعه بعد از نماز جمعه در مصلاي كيش برپا خواهد بود و مردم مي توانند ضمن ديدار با مسؤلان مشكلات خود را مطرح و پيگيري كنند.
وي افزود: مردم در طول هفته مجموعه اي از مشكلات و خواسته هاي خود را با نهاد امام جمعه در ميان مي گذارند و به تناسب همين مشكلات، هر جمعه مسؤلان مربوطه، در ميز خدمت پاسخگوي مراجعه كنندگان خواهد بود.
1339