موانع ساخت بیمارستان سجادیه مهرگان مرتفع شد

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین،آبیك و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: موانع ساخت بیمارستان سجادیه مهرگان محمدیه با پیگیری از طریق وزیر سابق و فعلی و ارایه مجوز ساخت مرتفع شد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده مردم قزوین،آبیك و البرز در مجلس شورای اسلامی، داوود محمدی از صدور مجوز ساخت بیمارستان 120 تختخوابی سجادیه در مهرگان و رفع مشكلات احداث این پروژه كه یك ماه پس از كلنگ زنی متوقف شده بود، خبر داد.
وی اظهار داشت: احداث بیمارستان در منطقه مهرگان طی 2 سفر وزیر بهداشت وقت به استان و مكاتبات فراوان طی چهارسال گذشته در دست پیگیری بود كه سرانجام تفاهم نامه آن در شهریور ماه سال گذشته میان استانداری، دانشگاه علوم پزشكی و اداره كل راه و شهرسازی امضا شد.
وی ادامه داد: مقرر شد زمین، انشعابات و پروانه ساخت به صورت رایگان به این بیمارستان واگذار شود و بیمارستان سجادیه نیز به صورت خیریه به ارائه خدمت بپردازد كه بر همین اساس در 28 فرورین ماه سال جاری كلنگ احداث آن با حضور قائم مقام وقت وزیر بهداشت به زمین زده شد.
محمدی گفت: در مجوز صادر شده هیات مدیره شركت بین المللی بیمارستان سازی و داروسازی سجادیه متعهد به پرداخت تمام هزینه های زمین، انشعابات، پروانه ساختمانی و ... شده اند و با توجه به نیاز شدید منطقه مهرگان و محمدیه به بیمارستان از هیات مدیره این شركت خواسته ام تا به مدت 10 سال با تعرفه دولتی در بخش جنرال به ارائه خدمت به مردم شریف منطقه بپردازند كه مورد موافقت این مجموعه قرار گرفته است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: پس از 10 سال نیز مقرر شد در صورت تمایل دانشگاه علوم‌پزشكی نسبت به خرید خدمت، این بیمارستان ارائه خدمات خود با تعرفه دولتی را ادامه دهد.
محمدی در پایان گفت: دامه روند ساخت این بیمارستان در دو بخش جنرال و تخصصی با 120 تخت و با هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد تومان بزودی آغاز می شود.
بخش های روانپزشكی، قلب و عروق، اتاق عمل، زنان و زایمان، چشم، جراحی عمومی، ارتوپدی، اطفال، icu جراحی، icu جنرال ، bicu، سوختگی و باغ درمانی از بخش های این بیمارستان به شمار می رود كه در ناحیه شهری جدید ساخت مهرگان در دست احداث است.
بخش سوختگی این بیمارستان اولین مركز در شمال شرق كشور بوده و ضعف موجود در این بخش را جبران خواهد كرد.