بیانیه گام دوم رهبری نقطه عطفی درتاریخ انقلاب است

اهواز - ایرنا - امام جمعه موقت اهواز با اشاره به صدور بیانیه تاریخی گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری در 22 بهمن امسال بیان كرد: این بیانیه یكی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود.

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری در نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه این شهرستان اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این بیانیه به عزت، عظمت و نقاط قوت و ضعف در چهل ساله اول انقلاب اسلامی اشاره فرمودند و تاكید كردند در پرتو این گذشته درخشان، گام دوم انقلاب اسلامی به انقلابگر جهانی حضرت ولی عصر (عج) به رغم میل بدخواهان تحویل داده می شود.
وی تاكید كرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه اشاره كرده اند كه پیمودن راه در گام دوم آسان تر از گام اول است و سراسر مسیر چهل ساله دوم انقلاب مملو از پیروزی، كرامت و تسلط بر منطقه، جهان و شكست استكبار جهانی خواهد بود.
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینكه نابودی اسرائیل در گام دوم اتفاق خواهد افتاد، افزود: ایران اسلامی پیشرفت‌ های بزرگی را با جوانگرایی مورد تاكید مقام معظم رهبری خواهد داشت.
وی با اشاره به انتخاب سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه از سوی مقام معظم رهبری گفت: رییسی چهره انقلابی و موفق در عرصه های مختلف قضایی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است كه برای او آرزوی موفقیت داریم.
آیت الله حیدری با تقدیر از رییس قوه قضاییه پیشین و عملكرد وی ادامه داد: انتظار می رود با فاسدانی كه در زیر هر عبا و نهادی فعالیت می كنند، برخورد شود.
وی با اشاره به اهم رویدادهای اقتصادی در سال 97 اظهار داشت: یكی از مهم‌ ترین رویدادهای این سال نامگذاری به نام حمایت از تولید ملی بود كه كارهای خوبی نیز در این حوزه انجام شد اما هنوز ناقص هستند.
امام جمعه موقت اهواز با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان و مردم به شعار سال افزود: حمایت از كالای ملی همچنان باید تداوم یابد چراكه تنها راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی عمل به همین شعار است.

** اشد مجازات برای عاملان گرانی بازار در نظر گرفته شود
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به وضعیت فعلی بازار گفت: آشفتگی بازار، گرانی اقلام و اجناسی مانند گوشت و غیره و بی نظمی در نرخ ارز بر اثر بی تدبیری مسئولان اقتصادی است زیرا در اقدامی قابل تامل 18 میلیارد دلار دست افراد غارتگر دادند.
وی افزود: مردم ایران فقط به عوض كردن این افراد اكتفا نمی كنند بلكه باید پای میز محاكمه كشیده و به اشد مجازات محكوم شوند.
آیت الله حیدری اظهار داشت: آشفتگی بازار پایان می ‌یابد اما برای رفع ریشه ای مشكلات و طی كردن مسیر پیشرفت باید امور به دست نیروهای جوان و انقلابی سپرده شوند.
وی افزود: هرگاه كشور دست افراد غیرانقلابی افتاد غیر از شكست چیزی نداشتیم مانند زمانی كه فرماندهی جنگ را به دست بنی صدر دادند.
امام جمعه موقت اهواز گفت: دولت انگلیس، حزب الله لبنان كه مقابل اسرائیل ایستاده است را در لیست تروریست ها قرار داده كه واقعا مضحك است چراكه جبهه مقابله تروریست ها را تروریست می‎ نامند ولی منافقین كوردل در كشورهای غربی را تروریست نمی دانند.
وی افزود: دولتمردان باید از این موضوع عبرت بگیرند و به اروپایی ها اعتماد نكنند زیرا غیر از آشفتگی چیزی از اعتماد غربی ها نصیب ما نخواهد شد.
خطیب جمعه اهواز در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه از زحمات چندین ساله آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری تقدیر كرد و گفت: ایشان یك فرد انقلابی وارسته و فداكار است و تاكنون اقدامات ارزشمندی نظیر تاسیس حوزه عملیه به دست وی انجام شده است.

** فضای مجازی نیازمند مرزبانی است
آیت الله حیدری به نامه اعتراضی به وزیر ارتباطات اشاره كرد و گفت: استفاده از فضای مجازی مانند نحوه استفاده از چاقو است كه هم می‌ توان با آن میوه پوست كند و هم می ‌توان كسی را به قتل رساند اما مهم این است كه دسته این چاقو در دست چه كسی باشد.
وی افزود: كسی تاكنون نگفته فضای مجازی بسته شود اما نكته مهم این است كه باید در فضای مجازی مرزبانی اتفاق بیفتد، اگر در این فضا نیروهای انقلابی ورود كنند آن گاه ضرری نخواهد داشت.
وی راهیان نور را موضوع تحول ساز خواند و گفت: نسل های جدید با كاروان های راهیان نور با فرهنگ جهاد و شهادت به صورت ملموس آشنا می شوند كه برنامه ای بسیار موثر و سازنده به شمار می رود.
7164/3022