دستگاه قضایی آماده اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باشد

اراك - ایرنا - امامان جمعه استان مركزی، قوه قضاییه را از جمله های نهادهای موفق نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی كردند و خواستار اجرای مفاد بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب در دوره جدید مدیریتی این نهاد شدند.

به گزارش ایرنا، امامان جمعه استان مركزی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه این استان ضمن تبریك انتصاب حجت الاسلام رئیسی از سوی مقام معظم رهبری به ریاست قوه قضاییه، خواستار اجرای بیانیه گام دوم انقلاب شدند.

*** رویكرد مردم محوری همچنان باید مولفه اصلی دستگاه قضایی باشد
امام جمعه ساوه گفت: رویكردهایی چون مردمی بودن، داشتن روحیه انقلابی و فسادستیزی باید سرلوحه دستگاه قضایی باشد.
حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ساوه افزود: اكنون مردم توقع دارند كه دستگاه قضائی با قاطعیتی به مراتب بیشتر از گذشته با مخلان اقتصاد برخورد كند.
امام جمعه ساوه همچنین در مورد مشكلات اقتصادی كشور، گفت: ایران سرشار از منابع غنی خدادادی و ظرفیت‌های بسیار زیادی برای توسعه و شكوفایی است و می‌توان با اتكای به این ظرفیت‌ها مشكلات را حل كرد.
حجت‌الاسلام حسینی خواهان قاطعیت دستگاه قضایی در مبارزه با مفاسد اقتصادی از قبیل قاچاق كالا در كشور شد.
خطیب جمعه ساوه با تاكید بر لزوم چابك‌ سازی مدیریتی در كشور گفت: در پیدایش شرایط اقتصادی امروز كشور، تحریم ها تاثیرگذار است اما مسئولان نیز باید با تلاشی وافر یاریگر مردم باشند.
وی گفت: برخلاف برخی نگرش ها كمك های ایران به سوریه و یمن عمدتا جنبه مستشاری و معنوی دارد و برای حفظ امنیت كشور است.

*** خطیب جمعه خمین: قوه قضاییه مسئولیت سنگینی بر عهده دارد
امام جمعه خمین با اشاره به انتصاب حجت الاسلام « سید ابراهیم رییسی » به عنوان رییس قوه قضاییه گفت: پذیرفتن ریاست قوه قضاییه مسئولیت بسیار سنگینی است چرا كه صدور احكام جامعه بر عهده این قوه است.
حجت الاسلام « سید علی حسینی پور» گفت: مدیریت درست و بهره وری بهینه از امكانات داخل راهكار حل مشكلات معیشتی مردم است.
وی افزود: مسئولان نظام با انسجام و تحقق اقتصاد مقاومتی می توانند مشكلات شهروندان را حل كنند.
خطیب جمعه خمین ادامه داد: یكی از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی استقلال است.
حجت الاسلام حسینی پور، اردوهای راهیان نور را یكی از راه های حفظ نام و یاد شهدا دانست و گفت: سرنوشت بسیاری از افراد با حضور در این سفر معنوی و بازدید از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس تغییر كرده است.
نماز عبادی، سیاسی جمعه در 33 نقطه استان مركزی برگزار می شود.
9930/6539/3075