عدالت در جامعه مورد توجه مسئولان باشد

مراغه- ايرنا- عضو خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه با اشاره به لزوم برقراري مساوات و عدل در بين اقشار مختلف مردم گفت: عدالت در جامعه مورد توجه مسئولان و قواي سه گانه قرار گيرد.

به گزارش ايرنا، ايت الله محمدتقي پورمحمدي در خطبه هاي نماز جمعه مراغه افزود: عدالت بايد در تمامي اركان جامعه به ويژه در قوه قضائيه به عنوان مجري عدل در كشور مورد اهتمام و توجه باشد.
وي ادامه داد: در صدور احكام قضائي و قضاوت ها، نبايد كوتاهي در حق مردمي كه به مسئولان و قضات اعتماد كرده اند، ديده شود.
خطيب جمعه مراغه با بيان اينكه آحاد مردم و مسئولان با رعايت انصاف و عدالت رضاي الهي را بدست مي آورند، گفت: بازاريان و كسه نيز با رعايت انصاف در خريد و فروش، خدمت به خلق را اولويت خود بدانند.
آيت الله پورمحمدي افزود: نبايد عده اي در آستانه عيد و روزهاي پاياني سال، انصاف را قرباني كسب سود بيشتر براي خود كنند.
وي با اشاره به انتصاب حجت الاسلام رئيسي به عنوان رئيس جديد قوه قضائيه توسط رهبر انقلاب ادامه داد: قوه قضائيه به عنوان ركن اساسي نظام اسلامي بوده و رييس جديد آن از شخصيت هاي فرهيخته نظام اسلامي است.
وي با تاكيد بر لزوم صيانت از محيط زيست و فضاي سبز در هفته منابع طبيعي اضافه كرد: صيانت از داشته ها و مواهب الهي از جمله درختان، منابع طبيعي و محيط زيست رسالت مردم و مسئولان بوده و نهادهاي متولي امر از جمله شهرداري، محيط زيست و منابع طبيعي نقش مهمي در اين راستا برعهده دارند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
7487/3071