مبارزه جدی تر با فساد توقع امروز مردم از دستگاه قضا است

تهران – ایرنا – امام جمعه دماوند گفت: آنچه مردم در این فصل جدید از فعالیت قوه قضائیه توقع دارند، مبارزه جدی تر با فسادهای اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام كاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند كه با حضور نمازگزاران در مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به انتصاب حجت الاسلام رئیسی به ریاست قوه قضائیه ادامه داد: كارآمدتر كردن دستگاه های قضایی و تلاش برای تحقق عدالت و كوشش برای كم كردن فاصله طبقاتی و جلوگیری از تبعیض در توزیع منابع عمومی، میدان ندادن به رانت خوارها در دستگاه های حكومتی، تربیت و بكارگیری نیروهای مومن و متخصص، حفظ و حراست از بیت المال و استمداد و یاری گرفتن از خداوند برای مقابله با وسوسه های شیطانی توقع امروز مردم از این دستگاه است.
این مقام مسئول با اشاه به سفارشات رهبر معظم انقلاب در این خصوص، تصریح كرد: ایشان فرمودند اجرای سند تحول قضائی طبق زمانبندی، مردمی، انقلابی و ضدفساد بودن، گسترش عدل و احیای حقوق عامه، ملاحظه نكردن این و آن، استفاده از جوانان فاضل و صالح در مسئولیت ها، عزتمند نگاه داشتن دستگاه قضا، همكاری با قوه مجریه و مقننه از اولویت ها است.
خطیب جمعه دماوند در ادامه ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و تاكید بر حفظ و توسعه این مهم در سطح شهرستان، افزود: بهره برداری های بی رویه و نامناسب از منابع آب و خاك و پوشش گیاهی به سادگی قابل جبران نیست.
حجت الاسلام فتاح دماوندی با اشاره به اینكه در مسئله منابع طبیعی و حل مشكلات مربوط به آن باید از روش های علمی و تخصصی استفاده كرد، خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند مسئله منابع طبیعی، مسئله تجملاتی و درجه دو نیست بلكه مسئله حیاتی است و برای سرسبز نگه داشتن كشور باید نهضتی فراگیر برپا شود.
وی منابع طبیعی را امانت نسل های آینده دانست و ادامه داد: دولت و ملت باید برای اقدامات چند منظوره آبخیزداری به مرتعداری، جنگلداری و جنگل كاری به هم كمك كنند.
این مقام مسئول افزود: جلوگیری از فرسایش خاك و رسوب، برنامه ریزی برای مهار سیلابهای ویرانگر، جلوگیری از هدررفت آبهای سطحی، داشتن برنامه برای تغذیه سفره های آب زیرزمینی چشمه ها و قنوات، استفاده از روش های علمی برای افزایش رطوبت خاك و تقویت پوشش گیاهی از موضوعات مهم است.
امام جمعه دماوند همچنین با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در 22 اسفند ماه، تصریح كرد: تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا هستیم و هر چه عزت و پیشرفت بدست بیاوریم مرهون خون آنان است.
تهرام/7246//6139