۱۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۴۶
کد خبر: 83235652
۰ نفر
برف ارتباط 60 روستای جوانرود را قطع كرد

كرمانشاه - ایرنا - رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای جوانرود گفت: در اثر بارش برف ارتباط 60 روستای این منطقه با مركز شهرستان قطع شده است.

فلاح رستمی روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: گروه های راهداری اكنون مشغول برفرویی و بازگشایی راه های اصلی و فرعی شهرستان جوانرو هستتند.
وی با بیان اینكه ‌كار برف روبی و ‌نمك‌ پاشی مسیر جوانرود - ثلاث باباجانی در حال انجام است، گفت: تردد در راه های اصلی و فرعی اكنون روان است اما در اثر تداوم بارش رفت و آمد خودروها در گردنه ها و مناطق برفگیر به كندی صورت می گیرد و رانندگان باید با سرعت مطمئن حركت كنند.
فلاح افزود: بلندی برف در كوهستان ها و مناطق برفگیر شهرستان جوانرود اكنون به 50 سانتی متر رسیده است.

** رانندگان احتیاط كنند؛ راه های كرمانشاه برفی است
رئیس پلیس راه كرمانشاه نیز با اشاره به برفی و بارانی بودن بیشتر جاده استان، از رانندگان خواست با احتیاط كامل رانندگی و از سرعت و سبقت های غیرمجاز به شدت پرهیز كنند.
سرهنگ «محمد حیدری» در جمع خبرنگاران اظهار كرد: بارش ها كه از ساعت های نخستین بامداد جمعه به شكل باران و برف در بیشتر مناطق استان آغاز شده همچنان در بسیاری از مسیرهای برون شهری ادامه دارد.
وی افزود: شدت بارش باران و برف در جاده های استان به گونه ای است كه می توان گفت همه راه های كرمانشاه لغزنده بوده و در نقاط سردسیر تردد با زنجیر چرخ بهتر انجام می شود.
سرهنگ حیدری گفت: تردد از مسیرهای اورامانات و دالاهو به اسلام آبادغرب، گردنه عین الكش به سمت كمربندی شرقی كرمانشاه و همچنین بیستون به سنقر و كلیایی به سبب بارش سنگین برف با كندی مواجه است.
رئیس پلیس راه كرمانشاه ادامه داد: با تلاش راهداران همه راه های اصلی استان باز بوده ولی ممكن است برخی راه های فرعی و روستایی به علت بارش سنگین برف بسته شده باشد كه همین موضوع می طلبد شهروندان از سفرهای غیرضروری خودداری كنند.
وی تاكید كرد: رانندگانی كه قصد مسافرت دارند باید زنجیرچرخ به همراه داشته باشند و از سالم بودن سیستم ایمنی، ترمز و لاستیك وسیله نقلیه خود اطمینان كامل داشته باشند.
حیدری همچنین ضمن درخواست از رانندگان در خصوص خودداری از سرعت و سبقت های غیرمجاز و رعایت فاصله طولی مناسب، گفت: 65 گروه پلیس در جاده های استان برای كمك به رانندگان و همچنین برخورد با رانندگان متخلف حضور دارند.
8066