۱۷ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۷
کد خبر: 83235558
۰ نفر
پيشرفت 35 درصدي ساماندهي آب بندان هاي ماسال

رشت - ايرنا - فرماندار ماسال از پيشرفت 35 درصدي پروژه ساماندهي آب بندان هاي شهرستان خبر داد.

محمد جواد عامر روز جمعه در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: در سال هاي گذشته تامين آب مزارع از رودخانه ها، چاه ها و چشمه ها به صورت سنتي آبخور انجام مي شد كه به دليل كمبود منابع آب و سفره هاي زير زميني در مقاطع مختلف، موجبات نارضايتي كشاورزان را فراهم مي كرد.
وي با اشاره به پيگيري ها و دستورالعمل ابلاغي استاندار كه با تصويب شوراي اقتصاد مقاومتي صورت پذيرفت، افزود: با توجه به نياز مبرم شهرستان در بحث ساماندهي آب بندان ها و رودخانه ها جلسات متعددي برگزار شده و با توجه به اينكه شهرستان ماسال فاقد زيرساخت و ماشين آلات مناسب مي باشد با برگزاري فراخوان از سوي اداره آبياري و حضور شركت هاي پيمانكاري مرتبط، شركت ذيصلاح جهت اجراي پروژه هاي لايروبي انتخاب شد.
عامر گفت: اميدواريم با استفاده از ظرفيت هاي دهياران و كمك شوراهاي روستاهاي مربوطه بتوانيم زودتر ساماندهي آب بندان هاي روستاهاي كيشه خاني و ليپا به اتمام برسد.
فرماندار ماسال ادامه داد: طرح ساماندهي آب بندان هاي شهرستان در 14 آب بندان شهرستان اجرايي مي شود.
ماسال با دو بخش مركزي و شاندرمن در 45 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است. 26 پهنه آب بندان با مساحت 35 هكتار در اين شهرستان قرار دارد و هر هكتار آب بندان قادر به آبياري تكميلي حدود هفت هكتار اراضي شاليكاري است.
اول دي ماه سالجاري با تأكيد مصطفي سالاري استاندار گيلان و پس از برگزاري 11 جلسه كارشناسي و تصميم گيري، با مشاركت و حضور 12 دستگاه اجرايي و نهادهاي نظارتي، دستورالعمل طرح ساماندهي آب بندان ها و تالاب هاي استان گيلان نهايي و ابلاغ شد.
7296/2007/