قدرداني دفتر رئيس جمهوري از استقبال صميمي مردم استان گيلان

رشت - ايرنا - دفتر رئيس جمهوري اسلامي ايران در پيامي ، از حضور سبز و استقبال گرم مردم مومن، آگاه و پرتلاش استان گيلان از كاروان دولت تدبير و اميد قدرداني كرد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، متن پيام دفتر رئيس جمهور به اين شرح است:
بسم‏ الله الرحمن الرحيم
حضور سبز و استقبال گرم مردم مومن، آگاه و پرتلاش استان گيلان از كاروان دولت تدبير و اميد، جلوه ديگري از اتحاد خلل‌ ناپذير ملت ايران، و اتكاي نظام و مسوولان به اين سرمايه بزرگ عمومي را به نمايش گذاشت و به خادمان ملت تواني تازه بخشيد.
مردم گيلان از ديرباز و پيوسته با فرهنگ اصيل و ايمان راسخ، نقشي موثر در تمدن سازي و توسعه و همچنين مرزباني سرافرازانه از ايران عزيز داشته‏ اند. اين سرزمين سرشار از نعمات طبيعي، از نخستين پايگاه‏هاي اسلام و به‏ ويژه تشيع بوده است و رخدادهاي گوناگون سياسي، اجتماعي و فرهنگي، نيز مفاخر بزرگي را در ميراث تاريخي خود به يادگار دارد. رشادت‏ها و مبارزات اهالي غيور اين خطه از دوران مشروطه تا قيام ميرزا كوچك خان جنگلي، انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس سرشار از صفحات افتخارآميز است.
اين استان زرخيز از مؤلفه هاي اثرگذار در فرايند توسعه همچون منابع آبي و ساحلي، خاك حاصلخيز، نيروي انساني مستعد و توانمند، دسترسي به شريان‏ هاي ارتباطي محلي، منطقه‏ اي و جهاني و نيز پيشتازي در توليد بسياري از محصولات زراعي و دامي، به‏ ويژه برخورداري از باشكوه ‏ترين چشم‏ اندازهاي طبيعي و گردشگري؛ ظرفيتها و فرصتهاي بسياري براي پيشراني در اقتصاد كشور دارد كه بايد با توجه بيشتر، سرمايه گذاري لازم و حضور فعالانه بخش خصوصي و عزم مردمي به منصه ظهور برسد.
به ياري خدا متعال در اين سفر، طرح‌ مهمي همچون خط آهن قزوين ـ رشت كه از آرزوهاي ديرينه مردم اين خطه بود، افتتاح گرديد و عمليات اجرايي طرح‌هاي مهم ديگري از جمله اتصال راه‌آهن رشت ـ آستارا، و همچنين اتصال ريلي به بنادر انزلي و كاسپين آغاز شد. گامي بزرگ در تكميل كرويدور ريلي جنوب - شمال كه ضمن اتصال سواحل خليج فارس به درياي خزر؛ گيلان عزيز را به گذرگاه تجاري مهمي از شرق آسيا تا آسياي ميانه و اروپا تبديل خواهد كرد.
پروژه ها و مصوبات مهم ديگري نظير بهبود وضعيت تالاب‏ها به ‏ويژه تالاب انزلي، تسطيح و نوسازي هزاران هكتار از اراضي كشاورزي، طرح‏هاي مهم بهداشت و درمان، ارتباطات، عمراني، ورزشي، گردشگري و ... نيز افتتاح يا در فرايند اجرا قرار گرفت كه مي‏ تواند تحولي بزرگ در توسعه استان، رونق اشتغال و رفاه مردم اين خطه پديد آورد.
لازم مي‌دانيم به پاس مهمان‏ نوازي مردم خونگرم و بزرگوار اين استان از كاروان دولت تدبير و اميد؛ از اقشار مختلف مردم، نماينده محترم ولي فقيه، ائمه محترم جمعه و جماعات، نمايندگان محترم استان در مجلس شوراي اسلامي، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران، شخصيت‏ هاي علمي و مذهبي، اصناف، كارگران، اصحاب رسانه به‏ خصوص صدا و سيماي استان، نيروهاي نظامي و امنيتي و ساير اقشار و گروه‌هاي سياسي و اجتماعي استان صميمانه قدرداني كنيم.
اميد است در پرتو توجهات الهي و اهتمام مسئولان ملي و استاني و همياري مردم، گام‏هاي اثرگذاري در تحقق گيلاني سرسبزتر و آبادتر را شاهد باشيم.
7296/2007/