امام جمعه رشت: به وضعيت پسماند سراوان رسيدگي شود

رشت - ايرنا - نماينده ولي فقيه در گيلان خواستار رسيدگي به وضعيت پسماند سراوان شد و گفت: حدود 18 سال شاهد ورود شيرابه پسماند در منطقه سراوان هستيم و ضررهاي بسياري از اين ناحيه به مردم رسيده و اميدواريم فكري براي آن شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله رسول فلاحتي روز پنجشنبه در جلسه شوراي اداري استان كه با حضور رئيس جمهوري برگزار شد با اشاره به شرايط گيلان در طول تاريخ اظهار كرد: گيلان به عنوان دروازه ورود به اروپاست؛ هنوز گيلان به منزله ورود و خروج به اروپا محسوب مي شود و اين شرايط بر آن حاكم است.
وي كريدور شمال – جنوب را بستري براي ارتباط اروپا و شبه قاره هند و شرق آسيا دانست و بيان كرد: راه آهن گيلان در راستاي اتصال غرب و شرق را به فال نيك مي گيريم.
وي با يادآوري سخنراني دكتر روحاني در مسجد ارك تهران در سال 57 گفت: آقاي روحاني در سخنراني مذكور از حاج آقا روح الله خميني به عنوان الامام خميني نام بردند و كلمه امام در مورد امام(ره) را براي نخستين مرتبه آقاي روحاني به كار بردند.
آيت الله فلاحتي به شرايط ايجاد شده در كشور اشاره كرد و يادآور شد: آقاي روحاني مي دانند كشورهاي قلدري مانند آمريكا قابل اعتماد نيستند و در سخنراني در لاهيجان فرمودند آمريكا مي خواهد به 40 سال قبل برگرديم و ما نمي خواهيم به گذشته برگرديم.
وي با بيان اينكه با تكيه به توان داخلي مي توانيم 'نمي خواهيم به گذشته برگرديم' را محقق كنيم، اظهار كرد: اداره جامعه نيازمند تلاش است و اينكه انسان بتواند خود را وقف كند.
امام جمعه رشت به سعه صدر رئيس جمهوري اشاره كرد و افزود: همچنان كه در سخنراني خود در آذربايجان غربي و در گيلان بيان داشتيد، اروپايي هاي يدك كش آمريكا و سلطه جو به درد ما نمي خورند.
آيت الله فلاحتي با بيان اينكه آسياي ميانه بستر خوبي براي روابط تجاري ما فراهم كرده ، تصريح كرد: در عراق بايد حضوري بيشتري داشته باشيم ضمن اينكه ملت عراق عاشق رابطه با مردم ايران هستند و روابط با كشورهاي منطقه و همسايه پوزه قدرت هاي استكباري را مي شكند.
نماينده ولي فقيه در گيلان با اشاره به اينكه فقر مردم در زير سرسبزي استان پنهان مانده ، بيان كرد: نگاه رئيس دولت بايد به سراسر ايران باشد اما در گيلان هنوز شاهد بيمارستان عهد قاجاريم كه نزديك به صد سال قدمت دارند.
وي خاطرنشان كرد: نخستين مطالبه مردم گيلان از رئيس جمهور تحقق مصوبه مجلس شوراي اسلامي مبني بر احداث بيمارستان يك هزار تختخوابي در استان است و اميدواريم براي رساندن جمهوري اسلامي ايران به قله هاي رفيع موفق باشيد.
7296/2007/