۱۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۵۳
کد خبر: 83235039
۰ نفر
شهرداری شیراز 1900 فقره چك برگشتی در اختیار دارد

شیراز-ایرنا- معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: در حال حاضر این مجموعه یك هزار و 900 فقره چك برگشتی از محل تقسیط هزینه پرداخت پروانه ساختمانی در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،محمدهادی هاشم پور پنجشنبه درنشست خبری افزود: مجموع مبالغ این چك‌ها 52 میلیارد تومان است كه در مهلت مقرر وصول نشده است.
وی گفت: پرداخت بموقع مطالبات شهرداری از سوی مردم، ادارات و ارگان ها باعث می شود شهروندان شیرازی از خدمات بیشتر و بهتری بهره مند شوند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز عنوان كرد: شفافیت در بودجه سال 98 شهرداری شیراز موجب كاهش حواشی‌ها خواهد شد.
هاشم‌پور با اشاره به اینكه برای قرارگیری در مسیر توسعه پایدار قطعا مشكلاتی پیش روی شهرداری شیراز خواهد بود،اظهار داشت: بودجه سال 97 شهرداری شیراز حدود سه هزار و 200 میلیارد تومان بوده كه در سال جاری به رقم دو هزار و 810 میلیارد تومان كاهش داده و اصلاح شده است.

**80 طرح عمرانی در سال 98
هاشم پور ادامه داد: لایحه بودجه سال 98 كه از سوی شهرداری به شورای شهر شیراز ارائه شده حدود سه هزار و 100 میلیارد است كه احتمالا در هفته آینده این بودجه و اصلاحیه آن به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز خواهد رسید.
او اشاره كرد: تنها تفاوت بودجه سال آینده با بودجه سال 97 این است كه در بودجه امسال اعتبارات برای تكمیل پروژه های نیمه تمام شهری تخصیص یافته بود اما در بودجه سال 98 حدود 80 پروژه شاخص و جدید با دیدگاه شهردار و شورای شهر پنجم شیراز تعریف شده كه این طرح‌ها فارغ از پروژه های معمولی است كه هر سال در شهرداری و مناطق 11 گانه اجرا می شود.
وی با بیان اینكه مبلغ 600 میلیارد تومان اوراق مشاركت برای امسال و سال آینده برای تكمیل خط دو مترو شیراز به فروش خواهد رسید،گفت: در 11 ماه سال 97 حدود 70 درصد بودجه شهرداری شیراز جذب شده كه مقایسه این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته حدود 32 درصد افزایش نشان می دهد.
هاشم پور ادامه داد: در 11 ماه سال 97 سه هزار و 581 مورد موافقت اصولی ساختمان(پروانه ساخت) صادر شده كه مجموعا سه میلیون و 115 هزار متر مربع زیربنا را شامل می شود كه مقایسه آن با مدت مشابه سال 96 حدود 54 درصد فزونی نشان می دهد.
وی بیان كرد: مجموع بدهی های شهرداری شیراز در حال حاضر سه هزار و 600 میلیارد تومان است كه هزار و 300 میلیارد تومان آن برای اوراق مشاركت، 700 تا 800 میلیارد بدهی به پیمانكار و هزار و 500 میلیارد تومان نیز بدهی شهرداری شیراز به بانك ها است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز افزود: امسال با حمایت مسولان استان فارس مبلغ 151 میلیارد تومان از بدهی شهرداری شیراز از دستگاه اجرایی بصورت تهاتر ملك تسویه شد و همچنین مقرر شده در مرحله دوم نیز 120 میلیارد تومان از بدهی های دستگاه های اجرائی تا پایان امسال به همین صورت تسویه شود و براساس تاكید استاندار فارس در سال آینده نیز حدود هزار میلیارد تومان از این بدهی‌ها به شهرداری پرداخت خواهد شد.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود اعلام كرد: طرح ایجاد سامانه شفافیت شهرداری شیراز به تصویب شورای این شهر رسیده كه براساس آن باید تمام اطلاعات در خصوص قراردادها ،ترك تشریفات ،سفرهای خارجی و... شهرداری شیراز در این سامانه بارگذاری شود كه بنا به تعهد داده شده این كار تا پایان سال 97 انجام خواهد شد.

**میزان حقوق شهردار شیراز مشخص شد
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: مجموع حقوق پرسنل شهرداری شیراز هر ماه حدود 65 میلیارد تومان است كه سهم مدیران شهرداری كمتر از 350 میلیون است و حقوق شخص شهردار شیراز نیز زیر 10 میلیون تومان است.
او تعداد مدیران حكم دار شهرداری شیراز را 54 نفر عنوان كرد و افزود: بعضی مشاورین و افرادی كه در شهرداری شیراز صاحب امضاء هستند نیز در ردیف مدیران شهرداری قرار داده شده اند.
هاشم پور بیان كرد: طبق دستورالعمل وزارت كشور هرساله درصدی از بودجه شهرداری شیراز برای شورای این شهر درنظر گرفته و به تناسب بودجه شهرداری نیز پرداخت می شود كه این رقم در سال 97 حدود دو میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است كه حقوق اعضای شورای شهر و هزینه های جاری این شورا نیز از همین محل تامین می شود.
9873 / 1876

سرخط اخبار استان‌ها