۱۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۸
کد خبر: 83234954
۰ نفر
تعداد دانشجویان مهارتی دانشگاه های كشور به 30 درصد می رسد

كرمان - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی با اشاره به توسعه كیفی دانشگاه های كشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه تعداد دانشجوهای مهارتی دانشگاه ها باید به 30 درصد برسد كه در حال حاضر این عدد 15 درصد است.

به گزارش ایرنا، محمد حسین امید روز پنجشنبه در آیین دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه جامع علمی كاربردی استان كرمان افزود: در دانشگاه جامع علمی كاربردی دانشجویان در محیط های كار تربیت می شوند و دوره های مهارتی را می گذارند.
وی با بیان اینكه 70 درصد از دروس دانشگاه جامع علمی كاربردی به صورت عملی و كاربردی است تصریح كرد: در این دانشگاه كسی مستخدم جایی نیست و بنا براین است دانشجویان خودشان كارفرما و كار آفرین باشند.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور تاكید كرد: یكی از مشكلات مهم كشور بیكاری است و هر كدام از دانشجویان دانشگاه می توانند با راه اندازی كسب و كار جمعی را به اشتغال بیاورند و با طرح ایده ها و كسب ثروت، به جامعه كمك كنند.
وی با اشاره به راه اندازی مركز نوآوری در دانشگاه جامع علمی و كاربردی افزود: دانشجویان و دانش آموختگان برای اجرای ایده های خود شركت راه اندازی كنند و دانشگاه برای شروع اشتغال، محیط كار و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار شما قرار می دهد.
امید با اشاره به جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علمی كاربردی كرمان اظهار داشت: هدف دانشگاه در برپایی این جشن ایجاد یك هویت منسجم برای دانشجویان جامع علمی كاربردی است و امیدواریم همه با دست پر وارد جامعه بشوند و كار آفرین نمونه باشند.
وی با بیان اینكه دانش آموختگان ارتباط خود را با دانشگاه حفظ كنند تصریح كرد: دانشگاه جامع علمی كاربردی درحال انجام تغییرات و تحولات عمیقی است و برای طراحی دوره های پودمانی و بازنگری مواد درسی به كمك شما نیاز داریم.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی كشور گفت: برای دانش آموختگان برنامه خوبی داریم و ایمیل دانشگاه با پسوند را در اختیار شما می گذاریم كه بتوانید از طریق آن با سایر مراكز دانشگاهی در دنیا ارتباط برقرار كنید.
وی با اشاره به راه اندازی كتابخانه دیجیتال در دانشگاه جامع علمی كاربردی افزود: در این كتابخانه منابع درسی و كتابها در اختیار شما گذاشته می شود و از تعدادی از كتابهای تلیف شده نیز به زودی رونمایی خواهد شد.
امید تاكید كرد: باید از منابع دانشگاه به خوبی استفاده شود و دانش آموختگان از پیشرفت های كاری، ما را مطلع و همچنین از برنامه های توان افزایی دانشگاه استفاده كنند.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان كرمان گفت: دانشگاه جامع با هدف اصلاح هرم تحصیلات تكمیلی به كار خود ادامه می دهد و امروز با نیروی فنی، تكنیسین و متخصصان آچار بدست در جامعه با كمبود روبرو هستیم.
محسن شمسی افزود: هم اكنون 10 هزار نفر در مراكز جامع علمی كاربردی استان كرمان مشغول به تحصیل هستند كه در بالا بردن سطح مهارت های مورد نیاز جامعه مفید خواهند بود.
وی تاكید كرد: برای تعمیر، نگهداری و راه اندازی ماشین ها و هرچه در جامعه مورد نیاز است نیروی فنی لازم داریم و امیدواریم به تعبیر رهبری در این دانشگاه پنجه كارآمد داشته باشیم.
رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان كرمان با تبریك به دانش آموختگان این دانشگاه تصریح كرد: تحصیل پایانی ندارد و آغاز مرحله دیگر است كه شما عزیزان باید از آن استفاده كنید.
این آیین با حضور محمد مهدی زاهدی نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در سالن اندیشه مركز آموزش نیروی انتظامی استان كرمان برگزار شد.
7437/ 5054