۱۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۰۸
کد خبر: 83234920
۰ نفر
مهرباني؛ زمان ندارد

رشت - ايرنا- جشن نيكوكاري در آستانه نوروز و مشاركت مردم براي ابراز مهر و محبت خود به همنوع با اهدا كمك هاي نقدي و غيرنقدي فرصتي براي همدلي با نيازمندان است، البته بايستي به اين مهم توجه كنيم كه مهرباني و نيكوكاري زمان ندارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، جش نيكوكاري رويداديست كه هر ساله در اسفندماه و در آستانه سال نو، با هدف نهادينه كردن سنت حسنه احسان و نيكوكاري، بسيج عمومي در تامين مايحتاج خانواده ‌هاي نيازمند و كمك به تحكيم بنيان خانواده ‌هاي محرومان با جمع‌ آوري هدايا و كمك ‌هاي مردمي و توزيع آنها در ميان محرومان برگزار مي شود.
اين رويداد ملي با همكاري صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و كميته امداد امام خميني (ره) با نام (جشن نيكوكاري) برگزار مي شود و كميته امداد امام (ره) پس از جمع آوري هداياي مردمي اعم از وجوه نقدي و كالايي اقدام به توزيع آنها در بين محرومان در اسرع وقت مي كند.
در برگزاري اين جشن، مردم در برابر نيازهاي همنوعان خود بي تفاوت نيستند، بلكه به ياري محرومان و نيازمندان مي شتابند، برگزاري جشن نيكوكاري و دعوت از مردم براي شركت در اين جشن بزرگ، كار زيبا و فرصت مغتمي براي همدلي با نيازمندان و تامين بخش كوچكي از نيازهاي آنها است.
جشن نيكوكاري و كمك به همنوع تجلي عشق و علاقه به همنوع است، مردم گيلان همگام با مردمان ساير استان ها، براي تقسيم شادي هاي خود در آستانه نوروز در اين جشن نيكوكاري شركت مي كنند و با كمك خود به ياري نيازمندان مي شتابند، اين جشن علاوه بر برپايي پايگاه هايي در سطح شهر، در مدارس نيز برگزار مي شود، در برگزاري اين جشن در واحدهاي آموزشي، دانش آموزان نيز به ياري هم سن و سال هاي بي بضاعت خود مي شتابند.
در مدارس پاكت هاي هديه به منظور كمك دانش آموزان به هم سن و سال هاي بي بضاعت شان در بين آنان توزيع مي شود و هر دانش آموز بنا به خواست خود مبلغي براي كمك در پاكت مي گذارند و به مدير مدرسه تحويل مي دهد و اينگونه در آستانه نوروز، شادي خود را با هم نوع تقسيم مي كند.
گرچه اين جشن ها در ترويج فرهنگ نوعدوستي و كمك به هم نوع در بين دانش آموزان بسيار موثرست، اما خوب است كه به فرزندانمان از همان بچگي بياموزيم كه نيكوكاري و مهرباني به همنوع زمان ندارد، هميشه بايستي به فكر اطرافيان خود باشيم.
در پياده راه فرهنگي رشت نيز امروز (پنجشنبه) به مناسبت ايام نيكوكاري جشني با برگزاري برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري برگزار شد و مردم با حضور و استقبال از اين جشن به ياري هنموعان خود شتافتند.
جشن نيكوكاري امسال با شعار عيدي براي همه در گيلان از روز گذشته (چهارشنبه) با برپايي 110 پايگاه مردمي در استان آغاز شده و به مدت سه روز برگزار مي شود، مردم نوع دوست گيلان در جريان برگزاري جشن نيكوكاري در سال گذشته، دو ميليارد و 450 ميليون تومان كمك كردند.
بر اساس آخرين آمار، در زمان حاضر، 116 هزار و 400 خانوار در استان گيلان تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) هستند.
14 اسفند، در تقويم جمهوري اسلامي ايران روز احسان و نيكوكاري نام گرفته است، از سال 1369 هر سال در اسفند ماه و در آستانه عيد نوروز و بهار طبيعت، مردم مهربان و نيكوكار كشور ما همزمان با آغاز هفته احسان و نيكوكاري در 14 اسفند در همايشي عظيم كه تبلور نوع دوستي، نيكوكاري و مهرورزي آنان است دست هاي پر محبت و عاطفه خويش را بر سر خانواده هاي نيازمند و كودكانشان مي كشند.
7286 /6030