تردد مسافران نوروزي در پايانه مرزي آستارا افزايش مي يابد

آستارا - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي گيلان گفت: تردد مسافران خارجي در پايانه مرزي آستارا نوروز سال 98، با توجه به قيمت ارز افزايش خواهد يافت و عوامل پايانه براي ارائه خدمات به گردشگران آماده هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا محمدرضا نازك كار روز پنجشنبه در بازديد از پايانه مرزي آستارا افزود: در نوروز امسال، 81 هزار و 307 نفر گردشگر داخلي و خارجي از مرز آستارا تردد كردند و در تعطيلات نوروز سال جديد پيش بيني مي شود اين تعداد تا 25 درصد افزايش پيدا كند.
وي با اشاره به اين كه از ابتداي سال تا پايان بهمن ماه يك ميليون و 284 هزار و 183 نفر از مرز آستارا تردد كرده اند افزود: مجموعه پايانه مرزي آمادگي لازم براي ارائه خدمات روزانه به چهار هزار نفر را دارد.
وي بيان كرد: در يازده ماه امسال 75 هزار و 428 دستگاه كاميون حامل بار از مرز آستارا وارد و خارج شده اند كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزايش يافته است.
نازك كار گفت: چهار بانده كردن بخشي از محور آستارا-تالش و آغاز عمليات كنار گذر شهر تالش در سفر رئيس جمهوري به استان گيلان پيگيري مي شود و محدوديت هاي مالي از دلايل توقف عمليات اجرايي اين طرح هاست.
مدير كل راهداري و حمل و نقل جاده اي گيلان افزود: اين نهاد در جاده هاي استان در ايام نوروز با هدف خدمت و امداد رساني به مسافران آمادگي دارد و ايمن سازي، كاهش تلفات رانندگي و افزايش سطح خدمات و سرويس دهي به مسافران از مهمترين مواردي است كه در طرح نوروزي مورد توجه قرار گرفته است.
استان گيلان داراي يكهزار و 900 كيلومتر راههاي اصلي و فرعي و 9 هزار كيلومتر راههاي روستايي است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور محسوب مي شود و سالانه بيش از يك ميليون مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
7105 / 7124 /6030