طرح هاي مهم وزارت بهداشت در گيلان افتتاح شد

لاهيجان-ايرنا- با حضور وزير بهداشت دو بيمارستان خصوصي و دولتي در لاهيجان و چندين طرح مهم اين وزارتخانه درگيلان با دستور رييس جمهوري از طريق ويدئو كنفرانس افتتاح و بهره برداري شد.

سعيد نمكي وزير بهداشت ،درمان و علوم پزشكي در مراسمي كه در بيمارستان پيروز لاهيجان از طريق ارتباط ويدئو كنفرانس با رييس جمهوري برگزار شد اظهار داشت: علاوه بر اين پروژه يازده پروژه ديگر در سطح استان مانند بهسازي اورژانس بيمارستان پورسيناي رشت ، بخش ناباروري بيمارستان الزهراي رشت ، آي سي يو بيمارستان انزلي ،سي سي يو بيمارستان ولايت گيلان كه يكي از مجهزترين سي سي يو هاي سوختي كشور است، افتتاح پنج بلوك زايماني ، بيمارستان بخش خصوصي ميلاد در لاهيجان با 180تختخواب ساخته شده توسط بخش خصوصي با بهترين شرايط و مركز مهارت هاي باليني مركز علوم پزشكي گيلان با دستور رييس جمهوري افتتاح مي شود.
وي مساحت بيمارستان دكتر پيروز را 17هزار و 500متر مربع زيربنا در پنج طبقه ذكر و تصريح كرد: زمين اين بيمارستان توسط دكتر پيروز از چشم پزشكان ارزشمند كشور و اهل لاهيجان اهدا شده و شامل بخش هاي مختلف مورد نياز مردم با 222تخت است.
نمكي در باره دكتر پيروز كه در اين مراسم حضور داشت افزود: دكتر پيروز با 96سال سن از اهالي ارجمند لاهيجان هستند كه 40سال در بيمارستان فارابي طبابت كردند علاوه بر بيش از 70سال كار درماني و ارايه خدمات پزشكي طي 40سال در بيمارستان فارابي تهران پزشكان بسياري را تربيت كردند.
رييس جمهور در اين ارتباط در باره دكتر نمكي وزير بهداشت اظهارداشت: وي يكي از وزراي تازه نفس هيات دولت است و پس از دكتر قاضي زاده هاشمي كه زحمات زيادي كشيد با لياقت و مهارت و تخصصي كه دارد به خوبي كار را در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي شروع كرده است.
روحاني گفت:كار درماني ، پزشكي و بهداشتي از مواردي است كه كمتر آن را مي توان با بخش هاي اجرايي ديگر مقايسه كرد و خدمات بسيار مهمي است كه براي رفاه و سلامت مردم انجام مي شود و اينكه شاهد افراد فعال و پيگير مانند دكتر پيروز هستيم بسيار خوشحاليم.
وي اظهارداشت:اين پزشك لايق نشان داد كه در سن 96 سالگي هم مسير خدمت به مردم ادامه دارد و اين اقدام بسيار خداپسندانه و ارزشمند است و دولت آن را قدر مي دارد.
رييس جمهور هم از طريق ويدئو كنفرانس دستور افتتاح طرح هاي وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكي را صادر كرد.
اين مراسم كه در بيمارستان تازه تاسيس پيروز لاهيجان انجام شد علاوه بر وزير، معاون وزير راه و شهرسازي ، نماينده مردم لاهيجان و سياهكل در مجلس ،امام جمعه و فرماندار لاهيجان ، دكتر پيروز اهدا كننده زمين بيمارستان ، معاون درمان وزارت بهداشت و جمع زيادي از مديران شهرستان لاهيجان و استان گيلان و پزشكان گيلان حضور داشتند.
6029 /6030