1.2 میلیارد ریال كمك به نیازمندان در سردشت جمع آوری شد

مهاباد - ایرنا - رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت گفت: از آغاز جشن نیكوكاری تا‌كنون یك میلیارد و 207 میلیون و 650 هزار ریال كمك‌های مردمی جمع آوری شده است.

علی ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 43 میلیون و 600 هزار ریال به صورت نقدی و یك میلیارد و 164 میلیون و 50 هزار ریال به صورت كمك‌های غیرنقدی بوده است.
وی بیان كرد: هفته نیكوكاری با شعار 'عیدی برای همه' از دهم اسفند همزمان با سراسر كشور در این شهرستان آغاز شده و تا هفدهم ماه جاری ادامه دارد.
وی اضافه كرد: در این مدت هفت پایگاه ثابت و 2 پایگاه سیار در نقاط مختلف شهرستان جهت جمع آوری كمك‌های نقدی و غیر نقدی فعال است.
رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت اظهار داشت: هدف از برگزاری جشن نیكوكاری، ترویج فرهنگ نیكو‌كاری در اجتماع به ویژه دانش آموزان و همچنین نهادینه كردن احسان اجتماعی در جامعه است.
ابراهیمی افزود: در قالب جشن نیكو‌كاری 6 هزار پاكت و قلك در بین دانش آموزان مدارس این شهرستان نیز توزیع شده است.
به گزارش ایرنا، جشن نیكوكاری همه ساله در آستانه بهار، فرصتی را ایجاد می كند تا لحظه ای فارغ از هیاهوی روزمره، نگاهی به دور و بر خود بیندازیم و به یاد بیاوریم افراد نیازمندی را كه در كنار ما زندگی می كنند و به یاری و همدلی ما نیاز دارند.
در این راستا كمیته امداد امام خمینی(ره) با برگزاری جشن نیكوكاری، این فرصت را به شهروندان یادآوری می كند تا با این اقدام، به دنبال ترویج فرهنگ انفاق و نیكوكاری در جامعه و به خصوص در بین دانش آموزان باشند.
سردشت با 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و چهار هزار خانوار این شهرستان تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
7562/3020/2093

سرخط اخبار استان‌ها