مسافران نوروزی در پارك های ملت و نسیم سنندج اسكان می یابند

سنندج - ایرنا - مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری سنندج با اشاره به آماده سازی پارك های شهر در راستای استقبال از سال جدید گفت: 2 پارك ملت و نسیم این شهر برای اسكان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شكور صلواتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر سال یكی از برنامه های شهرداری در آستانه سال جدید آماده سازی پارك ها و بوستان های سطح شهر در راستای اسكان و رفاه حال مسافران و مهمانان نوروزی است.
وی افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته از اوایل اسفند در بازدیدهای مختلف مشكلات و نواقص پارك های شناسایی و تمهیدات ویژه ای برای پذیرایی از مسافران و گردشگران در سطح پاركهای شهر سنندج اندیشیده شده است.
مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری سنندج با اشاره به انتخاب و آماده سازی پارك های ملت و نسیم در آستانه سال جدید برای اسكان مهمانان نوروزی اضافه كرد: در راستای تامین امنیت مسافران نوروزی در این 2 پارك نیروهای انتظامی و آتش نشانی مستقر می شوند.
وی یادآور شد: پاكسازی محوطه پارك ها، رفع مشكلات و نواقص روشنایی داخل پارك ها، گلكاری داخل محوطه، تعمیر آبخوری ها، تنظیف محوطه نمازخانه و استراحتگاه های داخل پارك ها، بازپیرایی فضای سبز و تعمیر و بازسازی سرویس های بهداشتی از جمله اقدامات انجام شده در این پارك ها است.
صلواتی تاكید كرد: این 2 پارك بصورت ویژه برای اسكان مسافران در نظر گرفته شده و بجز این پارك ها نصب چادر در دیگر پارك های سطح شهر برای مسافران و گردشگران ممنوع است.
وی گفت: پارك نسیم یكی از پارك های حوزه شهرداری منطقه یك واقع در خیابان طالقانی و پارك ملت هم در حوزه شهرداری منطقه سه در بلوار پاسداران واقع شده است.
مدیریت هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری سنندج ابراز امیداوری كرد با تمهیدات و اقدامات لازم بتوانیم شرایط مناسبی در پارك های ملت و نسیم برای مسافران نوروزی فراهم كینم.
شهر سنندج مركز استان كردستان با بیش از 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
سرانه فضای سبز در این شهر 6 مترمربع برای هر شهروند و نصف میانگین سرانه فضای سبز در كشور است.
7348 / 3034