معاون وزير ارتباطات از مراحل احداث مجتمع ICT آذربايجان غربي بازديد كرد

اروميه - ايرنا - معاون وزير ارتباطات از مراحل احداث ساختمان مجتمع ICT آذربايجان غربي بازديد كرد و از نزديك در جريان روند كار قرار گرفت.

به گزارش ايرنا، فرهاد معارفي معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير ارتباطات روز چهارشنبه در جريان بازديد از اين طرح بر توسعه فناوري هاي IT آذربايجان غربي تاكيد كرد.
سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان غربي نيز در اين بازديد گفت: طرح مجتمع ICT و مركز داده آذربايجان غربي در زميني به مساحت 2 هزار و 100 مترمربع با زيربناي 6 هزار و 200 مترمربع در هفت طبقه اجرا مي شود.
پيمان آرامون با اشاره به اينكه اين طرح با اعتباري بالغ بر 350 ميليارد ريال در حال احداث است، بيان كرد: اين مجتمع با هدف ارائه مطلوب خدمات دستگاه هاي استاني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به صورت متمركز و همچنين پاسخگويي سريع به مردم در راستاي برقراي كامل دولت الكترونيك احداث مي شود.
به گزارش ايرنا در سال 1390 با تصويب مجلس شوراي اسلامي و ابلاغ معاونت توسعه مديريت و منابع انساني رييس جمهوري ساختار وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در استان ها تغيير كرد و ادارات كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان ها به عنوان نماينده تام الاختيار وزير و ناظر بر زير مجموعه هاي پست، پست بانك و شركت ارتباطات زير ساخت (بخش دولتي) و شركت هاي خصوصي حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات تاسيس شد.
ساختمان مجتمع ICT آذربايجان غربي 22 ارديبهشت سال جاري كلنگ زني شد كه پس از اتمام پروژه اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، بخش تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، بخش ارتباطات زيرساخت، باجه پست و پست بانك در آن مستقر خواهد شد.
در ادامه اين بازديد معارفي، معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزير ارتباطات به مناسبت روز درختكاري در محوطه اين پروژه نهال غرس كرد.
8137/3072