45 هزار پاكت جشن نيكوكاري در مدارس بوكان توزيع شد

مهاباد - ايرنا - مدير آموزش و پرورش بوكان گفت: به مناسبت برگزاري جشن نيكوكاري، 45 هزار پاكت دريافت هداياي نقدي دانش آموزان در مدارس سطح اين شهرستان توزيع شد.

به گزارش ايرنا، سليمان مام عزيزي روز چهارشنبه در آيين جشن نيكوكاري كه به صورت نمادين در دبستان شاهد اين شهرستان و با حضور جمعي از مسوولان برگزار شد، افزود: در راستاي مردمي كردن كمك هاي دانش آموزان و مدارس و جذب بهتر اين كمك ها، مركز نيكوكاري با عنوان «پيوند مدارس» در اين شهرستان و براي نخستين بار در آذربايجان غربي راه اندازي شد.
مام عزيزي با بيان اينكه 160 مركز پيش دبستاني نيز در اين طرح مشاركت دارد، اظهار داشت: 2 هزار دانش آموز مدارس غيردولتي و 2 هزار و 805 نوآموز در جشن نيكوكاري امسال حضور دارند.
مدير آموزش و پرورش بوكان از شناسايي 800 دانش آموز نيازمند شناسنامه دار در اين شهرستان خبر داد و اضافه كرد: كمك هاي جمع آوري شده در جشن نيكوكاري به طور مستقيم به شماره حساب صندوق پيوند مدارس واريز مي شود و بلافاصله در اختيار دانش آموزان بي بضاعت قرار مي گيرد.
وي افزود: از طريق صندوق پيوند مدارس اين كمك ها به صورت نقدي يا با خريد وسايل خانگي و مواد خوراكي و ديگر مايحتاج عمومي در اختيار نيازمندان قرار مي گيرد.
به گزارش ايرنا در بوكان 45 هزار دانش آموز وجود دارد كه از اين تعداد 43 هزار نفر آن در مدارس دولتي و مابقي در مدارس غيردولتي تحصيل مي كنند.
امسال جشن نيكوكاري در روزهاي 15، 16 و17 اسفند همزمان با سراسر كشور در يكهزار و 750 مورد مدرسه و 130 پايگاه ثابت و سيار كميته امداد در آذربايجان غربي برگزار مي شود.
7510/6185/3072

سرخط اخبار استان‌ها