وزير اطلاعات: دشمن در ايجاد فاصله بين ملت و نظام عاجز است

آستارا - ايرنا - وزير اطلاعات گفت: دشمنان با توطئه هاي اقتصادي و امنيتي براي ايجاد فاصله بين ملت و نظام اسلامي ايران تلاش مي كنند اما با هوشياري مسئولان و همراهي مردم، در رسيدن به اين هدف شوم ناكام مانده اند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام سيد محمود علوي به عنوان نماينده رئيس جمهوري، شامگاه چهارشنبه در ديدار با مردم آستارا در مصلي اين شهر افزود: دشمنان با برنامه ريزي هاي خود قصد محروميت ايران از جشن 40 سالگي انقلاب اسلامي را داشتند اما مردم هوشمند و بصير، در 22 بهمن امسال با حضور حماسي و باشكوه، آنها را در رسيدن به آرزوي خود ناكام گذاشتند.
وي اضافه كرد: اكنون دشمن به دنبال كم رنگ كردن حضور مردم در صحنه هاي سياسي و اجتماعي است و با اعمال تحريم و افزايش قيمت ها، اين هدف ها را دنبال مي كند.
وي ادامه داد: سستي پايه هاي اقتصاد و ضربه به امنيت كشور از هدف هاي اصلي دشمنان است اما اقوام مختلف ايراني براي تثبيت نظام اسلامي، جان خود را فدا كرده اند و ايستادگي و همدلي ملت هميشه در صحنه عامل عزت و اقتدار ماست.
حجت الاسلام علوي گفت: تيم هاي تروريستي عليه كشورمان يكي پس از ديگري شناسايي و هلاك مي شوند و طي چند روز گذشته، اقدامات ضد امنيتي سه تيم در غرب كشور با هوشياري مردم و سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثي شد.
وزير اطلاعات افزود: دشمن براي تحت فشار اقتصادي بودن مردم ايران تلاش مي كند اما با تلاش مسئولان و دولتمردان، نوسانات نرخ ارز كنترل شده و تامين آسايش مردم از دغدغه هاي دولتمردان است كه با مديريت جهادي، توطئه هاي دشمنان كم اثر شده است.
وي گفت: با وجود تمام فشارها شاهد پيشبرد برنامه هاي عمراني كشور هستيم و اتصال راه آهن رشت به آستارا باعث ايجاد تحول اقتصادي در منطقه خواهد شد و پيگيري اين امر در دستور كار دولت قرار دارد.
حجت الاسلام علوي بيان كرد: مردم با اصالت آستارا از فرهنگ و تمدن ديرينه و غني برخوردارند و براي تثبيت نظام اسلامي در سايه وحدت و همدلي، گام هاي بلندي برداشته اند.
حسن رستم زاد فرماندار آستارا هم در اين ديدار احياي گذر مرزي 45 كيلومتري مرزنشينان، تجهيز بيمارستان، تعريض محور آستارا-اردبيل، اجراي طرح آبرساني و فاضلاب شهري، توسعه گمرك، تكميل سد لاستيكي و خط ريلي آستارا- رشت را از مطالبات مردم اين شهرستان نام برد.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا امام جمعه آستارا هم گفت: اين شهرستان با برخورداري از ظرفيت هاي اقتصادي، مرزي و گردشگري به جايگاه واقعي خود نرسيده و اميدواريم بيكاري جوانان و موانع زيرساخت هاي توسعه، به سرعت برطرف شود.
وزير اطلاعات به عنوان نماينده ويژه رئيس جمهوري در بدو ورود به آستارا با حضور در گلزار شهداي اين شهرستان و نثار شاخه گل و سلام و صلوات، به مقام شامخ آنان اداي احترام و در پايان سفرش از پايانه مرزي اداره كل گمرك آستارا بازديد كرد.
رئيس جمهوري، جمعي از وزيران و اعضاي هيأت دولت امروز و فردا (چهارشنبه و پنجشنبه) مهمان گيلاني ها هستند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و اداره كل گمرك اين شهرستان در سه حوزه خشكي، دريايي و ريلي فعال است.
7105 / 7124 / 2007