۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۲۸
کد خبر: 83234184
۰ نفر
آشغال‌ها افت كرد اما صدر ماند

تهران - ایرنا - فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» هر چند با افت فروش در هفته سوم نسبت به دو هفته ابتدایی اكران مواجه شده است اما همچنان صدر گیشه را به خود اختصاص داده است.

به گزارش چهارشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، در تازه‌ترین آمار فروش هفتگی آثار در حال اكران همچنان فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» با اختلاف بسیار نسبت به دیگر آثار در صدر ‍پُرفروش‌های هفته قرار دارد.
این فیلم به كارگردانی و تهیه كنندگی محسن امیریوسفی كه بعد از شش سال روی پرده نقره‌ای را دیده است در سومین هفته اكران خود 666 میلیون تومان فروخته است.
فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» كه حالا سینماهای حوزه هنری از اكران آن سر باز زده اند بعد از 3 هفته نمایش در 101 سالن سینما در مجوع 2 میلیارد و 580 میلیون تومان فروخته است.
در این فیلم هنرمندانی چون شیرین یزدان‌بخش، حبیب رضایی، هدیه تهرانی، نگار جواهریان، اكبر عبدی، صابر ابر و شهاب حسینی ایفای نقش می كنند.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» آمده كه «منیر» پیرزنی است كه تمام اعضای خانواده اش در یك قرن اخیر تاریخ ایران، درگیر مبارزات سیاسی بوده‌اند و حالا او با چالشی بزرگ درباره اتفاقات سال 88 مواجه شده است.
اما فیلم سینمایی «پارادایس» به كارگردانی و تهیه‌كنندگی علی عطشانی كه اكران آن را باید به دو بخش قبل و بعد از جشنواره فیلم فجر تقسیم كرد این هفته با فروش 476 میلیون تومانی در رده دوم پرفروش‌های هفته قرار گرفته است.
این فیلم در مجموع 6 هفته نمایش در 104 سالن سینما، فروش 3 میلیارد و 715 میلیون تومان را تجربه كرده است.
فیلم سینمایی «پارادایس» درباره طلبه‌ای جوان و دوست اوست كه در اینستاگرام با دختری آلمانی آشنا می‌شوند و برای دیدن او راهی آلمان می‌شوند.
جواد عزتی، مهران رجبی، محمدعلی نجفیان، سامان صفاری و بیتا عطشانی از ایران و الیویا بوركات، ماتیاس متس، كلاتسیدا روبرت و كاترین فولوس از كشور آلمان تیم بازیگران این فیلم را تشكیل می دهند.
فیلم سینمایی «هت تریك» به كارگردانی رامتین لوافی و نیز این هفته با 349 میلیون تومان فروش به رده چهارم پرفروش‌های هفته رسیده است.
این فیلم به تهیه كنندگی مجید مطلبی بعد از دو هفته نمایش در 97 سالن سینما در مجوع نیز به فروش یك میلیارد و 90 میلیون تومانی رسیده است.
در این فیلم ‍‍پُ‍ربازیگر هنرمندانی چون امیر جدیدی، پری ناز ایزدیار، صابر ابر، ماهور الوند، همایون ارشادی، كیانا دریابك، علیرضا دیلمی، عبدالله احسانی، بشیر اصلانیان، نیما ابراهیمی، مارال بالایی، داود سلیمانی، مینا سلیمی، نازنین رادپی، آرش شریفی، هستی سبحانی‌زاده، تورج الوند و رضا دودانگه بازی می كنند.
در خلاصه داستان فیلم سینمایی «هت تریك» آمده است: فرزاد یه تن لشه كه نمی‌دونی با مشت بزنی تو دهنش یا بغلش كنی. زنش و دوست فابریكش كیوان، تنها كسایی هستن كه می‌تونن تحملش كنن. یه شب بعد از مهمونی، میخوان دسته جمعی برگردن خونه، ولی كسی نمیدونه این دفعه فرزاد چه گندایی زده.
فیلم سینمایی «جن زیبا» به كارگردانی بایرام فضلی نیز بعد از 3 هفته نمایش در 85 سالن سینما فروشی بهتر از 278 میلیون تومان نداشته است.
این فیلم به تهیه‌كنندگی مهرداد فرید در مجموع نیز اقبال چندانی در گیشه نداشته و فروش 801 میلیون تومانی را تجربه كرده است.
در این فیلم هنرمندانی چون نورگل یشیلچای، فرهاد اصلانی، لیلا زارع، لیلا موسوی، محرم زینالزاده، میثم پویانفر، علی اكبر جعفری، هوشنگ رادی پور و منظر لشگری ایفای نقش می‌كنند.
فیلم سینمایی «جن زیبا» درباره «یدالله» است كه یك سال از درگذشت همسرش می‌گذرد. او حالا غمگین شب‌ها در خانه بزرگ و قدیمی‌اش تنهاست تا این كه اتفاق جدیدی برایش رخ می‌دهد.
فیلم سینمایی «تخته گاز» نیز بر خلاف اسمش فروشی كاملاً آرام داشته و این هفته نیز بهتر از 175 میلیون تومان نفروخته است.
این فیلم به كارگردانی محمد آهنگرانی و تهیه كنندگی مشترك سیدمحسن جاهد و مسعود تكیه در مجموع 8 هفته نمایش در 116 سالن سینما 2 میلیارد و 115 میلیون تومان فروخته است.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «سلیمان» قطار خنده را به قصد اثبات مرد بودنش در خانواده و جامعه تخته گاز می‌راند چرا كه به هزار و یك دلیل زیر سوال قرار گرفته شده و خود او خود نیز به این امر واقف شده و درصدد رفع نواقص خود برآمده است و در این مابین فضای شاد و مفرحی را برای مخاطبین به ارمغان می آورد و در این مسیر فراز و نشیب هایی را پشت سر می‌گذارد و در ایستگاه‌های مختلف خنده توقفی می‌كند.
سام درخشانی، كامبیز دیرباز، لیلا اوتادی، الهام حمیدی، رز رضوی، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، پرستو صالحی، داریوش فرهنگ، نفیسه روشن و امیرعلی تكیه بازیگران فیلم سینمایی «تخته گاز» هستند.
فراهنگ ** 9246 ** 1355 **