۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۲۰
کد خبر: 83234091
۰ نفر
پایان ماراتن متقاضیان استخدام در شركت‌های دانش‌بنیان

تهران- ایرنا- مرحله دوم آزمون استخدامی شركت‌های خصوصی و دانش‌بنیان در قالب مصاحبه حضوری فردا، 16 اسفندماه با حضور 10 هزار نفر متقاضی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان و مجری اولین آزمون استخدامی شركت‌های خصوصی و دانش‌بنیان، شامگاه چهارشنبه درخصوص مصاحبه حضوری این آزمون به خبرنگار علمی ایرنا گفت: فردا پنجشنبه 16 اسفندماه، 10 هزار نفر از 20 هزار نفر منتخب در مرحله نخست این آزمون در مصاحبه حضوری كه با حضور 200 نماینده از شركت‌های دانش بنیان برگزار می‌شود به رقابت خواهند پرداخت.
«محمدحسین قمری» افزود: در این مرحله از آزمون، مصاحبه‌شوندگان از استان‌های سمنان، قم، مازندران، گیلان، گلستان، همدان، قزوین، مركزی و تهران حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه در دوره نخست 130 هزار نفر در این آزمون شركت كردند، یادآور شد: از این تعداد 20 هزار نفر انتخاب شدند و به مرحله دوم آزمون كه مصاحبه حضوری است راه یافتند.
وی بیان داشت: آزمون‌های حضوری در 8 ناحیه در نظر گرفته شده بود كه تا امروز 7 ناحیه این آزمون را برگزار و فردا هشتمین آزمون در تهران و در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
وی گفت: این مصاحبه در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد، پس از این مرحله، نتایج نهایی این آزمون استخدامی در دهه پایانی اسفندماه اعلام خواهد شد و افراد منتخب، در شركت‌های خصوصی و دانش‌بنیان مشغول به كار خواهند شد.
قمری افزود: این آزمون استخدامی بخش خصوصی در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، علی‌الخصوص بندهای «پرورش استعدادها و حفظ و جذب سرمایه‌های انسانی»، «تنظیم رابطه متقابل تحصیل با اشتغال و متناسب‌سازی سطوح و رشته‌های تحصیلی با نیازهای تولید، اشتغال و توسعه» و با توجه به برنامه‌های دولت دوازدهم در راستای اشتغال‌زایی قشر جوان و تحصیل‌كرده كشور، با مشاركت نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط نظیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، برای دومین سال و در 222 عنوان به صورت سراسری برگزار شده است.
وی گفت: این آزمون در دو مرحله اینترنتی و مصاحبه حضوری اجرا شده و تمامی داوطلبان در انتهای آزمون، كارنامه و راهنمای جامع شغلی دریافت كرده و نفرات برتر آزمون به شركت‌های معتبر صنعتی، تجاری، دانش‌بنیان و فناور معرفی می‌‌شوند.
پارسال برای نخستین بار از طریق این آزمون، 6 هزار و 300 نفر در 1100 شركت، سازمان و نهاد تجاری و فناور استخدام شدند.
علمی** 9340** 1055