۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۵۰
کد خبر: 83234049
T T
۰ نفر
تساوی تیم ملی شطرنج ایران برابر هند در مسابقات جهانی

تهران- ایرنا- تیم ملی شطرنج ایران در دومین رقابت خود در مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان برابر تیم قدرتمند هند به تساوی رسید.

به گزارش ایرنا از فدراسیون شطرنج، دور دوم مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان امروز در آستانه قزاقستان برگزار شد و تیم ملی ایران برابر هند، یكی از تیم های قدرتمند كه در رنكینگ فدراسیون جهانی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است، به تساوی دست یافت.
ایران در دور نخست مسابقات نیز با نتیجه 2.5 بر 1.5 مغلوب روسیه شده بود و در دور سوم برابر سوئد قرار می گیرد.
ریز نتایج دیدار ایران و هند به شرح زیر است:
-ادهیبان یك – پرهام مقصودلو صفر
-كریشنا ساسیكیران صفر – پویا ایدنی یك
-گانگولی 0.5 – محمدامین طباطبایی 0.5
-سدورامان 0.5 – علیرضا فیروزجا 0،5
دوازدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان (آقایان و بانوان) از 13 تا 24 اسفندماه در آستانه قزاقستان برگزار می شود. در این رقابت ها و در بخش مردان 10 تیم به رقابت با یكدیگر می پردازند.
چین (قهرمان جهان)، آذربایجان (قهرمان اروپا)، ایران (قهرمان آسیا)، آمریكا (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آمریكا)، مصر (دارنده بالاترین میانگین ریتینگ قاره آفریقا، روسیه (براساس نتایج المپیاد 2018)، لهستان (براساس نتایج المپیاد 2018)، انگلیس (براساس نتایج المپیاد 2018)، قزاقستان( كشور میزبان) و هند (تیم منتخب فیده) 10 تیم حاضر در بخش مردان رقابت های تیمی جهان هستند.
لازم به یادآوري است كه نخستین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی تیمی جهان در سال 1985 برگزار شد. این رقابت ها تا سال 2009 هر چهار سال یكبار برگزار می شد اما از این سال به بعد با تصمیم فیده هر 2 سال یكبار برگزار مي شود.
روسیه با شش بار قهرماني موفق ترین تیم این مسابقات است. پس از این تیم چین با دو دوره قهرماني در رده دوم پرافتخارترین تیمها قرار دارد. آمریكا، اوكراین و ارمنستان نیز سابقه یك دوره قهرمانی در این مسابقات را در كارنامه خود دارند.
ورزشی ** 2052** 1528 **9129

سرخط اخبار ورزش