۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
کد خبر 83233913
۰ نفر
سه مانعی كه راه توسعه مشاغل خانگی را سد كرده است

تهران - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: «عدم تامین مالی خُرد»، «تامین وثایق» و «آموزش‌های حرفه‌ای»، سه ضعف در مسیر توسعه مشاغل خانگی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد شریعتمداری» امروز (چهارشنبه) در جلسه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی كه در سالن كنفرانس وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: دو سوم كار جهان توسط زنان اداره می شود در حالی كه كمتر از یك دهم سود به آنها می رسد.
وی افزود: در ایران سه میلیون و 200 خانوار توسط زنان سرپرست خانوار اداره می‌شود كه بخشی از آنها در مشاغل خانگی فعالیت دارند.
وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هرگاه صحبت از مشاغل خانگی به میان می آید، نگاه ما به این طیف از مشاغل، سنتی است در حالی كه بخش خدمات نیز جزو این مشاغل محسوب شده و ظهور و بروز مناسبی داشته است.
وی با تاكید بر ضرورت حمایت از مشاغل خانگی و تلاش برای توسعه آنها، گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی و مقابله با بیكاری باید به مشاغل خانگی بیشتر توجه كنیم .
شریعتمداری با تاكید بر برگزاری هر دو ماه یكبار جلسات ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، خاطرنشان كرد: باید از ظرفیت های این ستاد برای توسعه مشاغل خانگی بهره كافی را ببریم.
وی با اشاره به تكلیف قانونی بانك مركزی برای تامین تسهیلات مشاغل خانگی گفت: بانك مركزی مكلف به تامین منابع برای مشاغل خانگی است اما تاكنون نسبت به اجرای آن غفلت شده است.
اقتصام**9454**9132**9189