۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۹
کد خبر: 83233755
۰ نفر
34 خطر طبیعی در ایران ثبت شده است

مشهد - ایرنا - سرپرست سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور گفت: 34 مورد از حدود 43 خطر طبیعی جهان در ایران ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا شهیدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران مشهد افزود: یكی از اهداف این سازمان شناخت خطرهای زمین شناسی است كه می تواند كمك بزرگی برای سایر بخش های كشور باشد.
وی با بیان اینكه اكتشاف در توسعه پایدار كشور نقش مهمی دارد اظهار داشت: اكتشاف باعث می شود توزیع عادلانه ثروت در تمام مناطق كشور انجام شود.
او گفت: بیشتر اكتشافات معادن مهم ایران در مناطق محروم قرار دارند كه با این اكتشافات توزیع ثروت در همه مناطق كم برخوردار میسر می شود.
شهیدی با بیان اینكه اكتشافات در جهان به پایان رسیده و همه به دنبال مخازن پنهان هستند، افزود: اكنون عمق اكتشافات مخازن پنهان در حوزه زمین شناسی در كشوری مانند آمریكا به 38 متر رسیده در حالی كه این میزان در ایران نیم متر است.
وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها، در افق 1404 شناسایی 55 میلیون تن فولاد و ذخایر آهنی دنبال خواهد شد.
سرپرست سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور با اشاره به برنامه ریزی برای كشف و شناسایی ذخایر پنهان كشور گفت: افزایش سه برابری اكتشافات در افق جدید برنامه ریزی شده است كه این مهم نیازمند اعتبارهای كافی است.
شهیدی افزود: در مشهد 2 خطرشناسایی شده است كه مهم ترین آن كمبود منابع آب است كه به دنبال شناسایی منابع جدید آب از كوه های هزار مسجد هستیم و از سوی دیگر بیشتر دشت های استان فرونشست داشته اند.
3027/8005/6053