51 هزار دارنده فیش اولویت دار حج ثبت نام كردند

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: 51 هزار نفر از دارندگان فیش های اولویت دار حج تمتع از چند روز گذشته تاكنون برای اعزام به حج 98 نام نویسی كردند.

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام و المسلمین روز چهارشنبه در جمع اعضای شورای افتا اهل سنت افزود: با تلاش دست اندركاران مربوطه تاكنون اقدامات بسیار خوبی برای برگزاری حج 98 به انجام رسیده است و امیدوارم با صرفه جویی در همه بخش ها حج سال 98 برای مردم قابل قبول برگزار شود.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به ارائه خدمات به زائران شیعه و سنی اظهار داشت: امروز نظر شورای افتاء با توجه به اشراف علمی اعضای آن برای روحانیون و زائران اهل سنت كاروان های حج قابل و اطمینان بخش است.
وی خاطرنشان كرد: صرفه جویی جدی در تمام بخش ها و كمك دولت در حوزه ارز موجب شد كه قیمت هزینه حج سال 98 برای مردم قابل قبول باشد.
به گفته وی، آغاز خوب عملیات حج، توانمندی ها و تسلط رئیس جدید سازمان حج وزیارت به این حوزه و اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده این نوید را می دهد كه حج 98 بهتر و موفق تر از حج گذشته برگزار شود.
نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با اشاره به اینكه مدت زمان حضور حجاج در سرزمین وحی به جدول پروازها و تخصیص اسلت های پروازی از طرف سعودی بستگی دارد، افزود: امسال تلاش شده است پروازها به نوعی برنامه ریزی شود كه این مدت از 42 به حدود 35 روز كاهش یابد.
حجت الاسلام قاضی عسكر در ادامه با بیان اینكه شورای افتاء اهل سنت بر محوریت حج شكل گرفته است، تصریح كرد: امروز نظر شورای افتاء با توجه به اشراف علمی اعضای آن برای روحانیون و زائران اهل سنت كاروان های حج قابل قبول و اطمینان بخش است.
وی خاطرنشان كرد: حج فرصتی طلایی برای ایجاد تحول روحی و اخلاقی در مردم است و روحانیون كاروان ها باید برای تعالی و رشد ایمان و اخلاق زائران از این فرصت به خوبی استفاده كنند.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اینكه در جمهوری اسلامی ایران نگاه اقلیت و اكثریت نسبت به اهل سنت وجود ندارد، تصریح كرد: مردم این سرزمین، ایرانی و مسلمان و در داخل مجموعه نظام و كشورند. با یكدیگر برادرانه زندگی می كنند و دست در دست یكدیگر از اسلام و انقلاب حفظ و حراست می كنند.
وی با بیان اینكه در نظام جمهوری اسلامی شیعه و سنی فرقی ندارد، اظهار داشت: ما همه ایرانی، هم كیش و هم مذهب هستیم و در این نظام بر اساس مشتركات با هم زندگی می كنیم و در نتیجه از ظرفیت حج هم می توانیم برای مقابله با تهاجم فرهنگی و شكست توطئه های دشمن بیشترین استفاده كنیم.
اجتمام *1933* 3063

سرخط اخبار جامعه