۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۴
کد خبر: 83233742
۰ نفر
سنگربان ذخیره نساجی مقابل توپخانه پرسپولیس

ساری - ایرنا - دروازه بان جوان مازندرانی كه طی هفته های اخیر اعتماد سرمربی نساجی را جلب كرده، جمعه هفدهم اسفند برای سومین بازی پیاپی درون دروازه نماینده مازندران در لیگ برتر قرار می گیرد تا توپخانه قرمزپوشان تهران را در ورزشگاه وطنی قائمشهر ناكام كند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدامین رضایی 22 ساله كه تا پیش از آغاز لیگ برتر در فوتبال كشور چهره شناخته شده ای نبود، به واسطه چند حضور اثرگذاری كه درون دروازه نساجی مازندران طی دیدارهای لیگ برتر داشت، اكنون به چهره ای قابل اعتماد بین هواداران نساجی تبدیل شده است.
رضایی بیش از 3 سال است در نساجی حضور دارد و برای هواداران نساجی شناخته شده است ، اما حضور ' حامد لك 'در نساجی از ابتدای فصل جاری، سبب شد كه او دروازه بان دوم نساجی شود و بیشتر از روی نیمكت بازی های نساجی را ببیند.
این دروازه بان آملی كه از سال 1385 فوتبال را آغاز كرد، با توجه به عملكرد مناسبش در دروازه نساجی در حال تبدیل شدن به دروازه بانی مطمئن است.
** معجزه جوانگرایی آقا معلم
نگاهی به عملكرد رضایی در دروازه نساجی نشان می‌ دهد كه او روند رو به رشدی را در لیگ هیجدهم پشت سر گذاشته است. او با توجه به اعتقاد مجید جلالی به استفاده از بازیكنان جوان و همچنین عملكر مناسبی كه داشت، در نیم فصل دوم بیشتراز نیم فصل نخست در تركیب اصلی تیم قرار گرفت.
دروازه بان جوان نساجی زمان سرمربیگری نكونام در 15 دیدار نیم فصل نخست، 2 بار فرصت ایستادن درون دروازه نساجی را به دست آورد. نخستین بار هفته پنجم لیگ هیجدهم و پس از شكست بحث برانگیز نساجی در اهواز مقابل فولاد خوزستان، نكونام تصمیم گرفت كه از دروازه بان جوان نساجی برای تركیب اصلی استفاده كند. دیدار هفته پنجم نساجی مقابل نفت مسجد سلیمان تازه لیگ برتری شده بود كه در قائمشهر برگزار می شد. نساجی به دلیل فشاری كه بابت پیروز نشدن در 4 هفته نخست لیگ برتر و كسب 2 امتیاز از 4 بازی متحمل می شد، باید به پیروزی می رسید تا از این فشار خارج شود. بنابراین نخستین كار ممكن این بود كه توپی از دروازه نساجی عبور نكند. محمدامین رضایی با ایستادن در دروازه نساجی توانست نخستین كلین شیت این تیم در لیگ برتر را ثبت كند. به عبارتی نخستین دروازه بانی او در لیگ برتر با نخستین پیروزی و نخستین كلین شیت نساجی پیوند خورده است.
عملكرد خوب رضایی در دیدار با نفت مسجد سلیمان سبب شد كه نكونام از او برای بازی هفته ششم مقابل پرسپولیس تهران نیز استفاده كند. در حالی كه گمان می شد به واسطه تجربه لك در لیگ برتر و همچنین سابقه بازی در استادیوم آزادی، نكونام او را درون دروازه نساجی قرار دهد، نام رضایی به عنوان دروازه بان اصلی نساجی برای دیدار هفته ششم اعلام شد. رضایی در این دیدار پربرخورد و پرحاشیه در داوری كه با شكست نساجی به پایان رسید نیز عملكرد تقریبا مناسبی داشت. دروازه او یك بار توسط علی علیپور مهاجم قائمشهری پرسپولیس و یك بار هم توسط دفاع نساجی باز شد.
پس از بازی پرسپولیس-نساجی، دیگر به رضایی فرصت ایستادن درون دروازه نساجی داده نشد ، اما با روی كار آمدن مجید جلالی، رضایی یك بار دیگر فرصت یافت كه توانمندی های خود را در دروازه نساجی نشان دهد. محرومیت حامد لك برای دیدار نساجی با تراكتورسازی در هفته هفدهم فرصت مناسبی برای محمدامین رضایی ایجاد كرد تا در یك دیدار حساس و مهم برای سومین بار در لیگ برتر دروازه بانی كند.
رضایی در دیداری كه اهمیت بسیار زیادی داشت و تراكتورسازی نیز با ستاره های نامدارش به قائمشهر آمده بود، سنگربان نساجی شد و واكنش های بسیار خوبی نشان داد. هر چند كه او در یك صحنه مشكوك و جنجالی پای بازیكن حریف را كشید و داور هم نقطه پنالتی را نشان نداد، اما در باقی دقایق بازی دروازه بانی مطمئن بود و نشان داد كه می تواند آینده خوبی در فوتبال ایران داشته باشد. نساجی در آن دیدار به تساوی 1 بر 1 رسید و اجازه پیروزی به تراكتورسازی را نداد. نكته قابل توجه این كه تك گل تراكتورسازی را در این دیدار جئورجی گولیسیانی مدافع نساجی وارد دروازه كرد تا رضایی یك بار دیگر دروازه اش با گل به خودی هم تیمی اش باز شود.
دیدار هفته هیجدهم نساجی در جم و مقابل پارس جنوبی را حامد لك برای نساجی دروازه بانی كرد كه در زمین بی كیفیت و باتلاقی جم، با نتیجه 3 بر 1 به سود میزبان پایان یافت. به نظر می رسد كه این نتیجه سبب شد جلالی یك بار دیگر به رضایی اعتماد كند و در دیدار حساس نساجی مقابل فولاد خوزستان كه با سرمربیگری قطبی برای همه تیم ها خط و نشان می كشید، دروازه بان دوم نساجی را درون دروازه قرار دهد.
رضایی در دیدار مقابل فولاد برای چهارمین در لیگ برتر سنگربان نساجی شد و عملكرد بسیار خوبی هم مقابل مهاجمان خطرناك فولاد از خود نشان داد. رضایی مقابل فولاد با چند حركت به موقع، توپ را از روی خط دروازه بیرون كشید تا خیال هواداران نساجی برای حراست از دروازه این تیم در فصل آتی تا حد زیادی راحت باشد. نساجی این دیدار را نیز با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد تا دومین كلین شیت رضایی و چهارمین پیروزی نساجی در لیگ برتر ثبت شود.
این عملكرد مناسب سبب شد كه او با نظر جلالی دروازه بان اصلی نساجی در دیدار هفته بیستم مقابل نفت مسجد سلیمان باشد. دیداری كه نساجی تا دقیقه 88 پیروز آن بود و در 6 دقیقه پایانی با دریافت 2 گل، پیروزی را با تساوی تعویض كرد. رضایی هر چند كه در این دیدار 2 گل دریافت كرد، اما نمی توان او را روی گل ها چندان مقصر دانست. هجوم پرتعداد نفتی ها برای فرار از شكست در محوطه جریمه و به هم ریختگی خط دفاعی در دقایق پایانی زیر این فشار سبب شد كه نفتی ها دو بار دروازه رضایی و نساجی را باز كنند.
حاشیه های داوری و اعتراضات نیمكت نشینان نساجی به داور در ثانیه های پایانی بازی سبب شد كه داور دیدار، به حمید مطهری مربی نساجی و حامد لك كه برای دومین بازی پیاپی نیمكت نشین بود كارت قرمز نشان دهد. به این ترتیب رضایی با محرومیت مجدد لك، فرصت دیگری یافت تا برای ششمین بار درون دروازه نساجی بایستد. او كه نیم فصل نخست نیز مقابل پرسپولیس دروزاه بان نساجی بود، حالا برای دومین تقابل با پرسپولیس آماده می شود و در صورت تكرار عملكرد مناسب خود در دروازه نساجی می تواند جای خود را در دروازه نساجی و حتی نگاه مربیان سایر تیم ها تقویت كند.
حاصل 5 دیداری كه رضایی برای نساجی در لیگ برتر دروازه بانی كرد، 2 پیروزی، 2 تساوی یك شكست است. میانگین گل های خورده او در هر بازی، كمتر از میانگین گل های خورده لك در دیدارهای لیگ برتری نساجی است. رضایی در 5 دیدار 5 گل دریافت كرد كه 2 گل توسط بازیكنان خودی وارد دروازه او شد. حامد لك نیز 15 بار در لیگ برتر برای نساجی درون دروازه ایستاد و 18 گل دریافت كرد.
نساجی مازندران ساعت 16 روز جمعه 17 اسفند در استادیوم شهید وطنی قائمشهر میزبان پرسپولیس تهران است.
9927/1654