توطئه عادي‌ سازي رابطه با اشغالگر،از خليج ‌فارس تا جنوب آسيا

تهران - ايرنا - به دنبال تلاش‌هاي رژيم صهيونيستي براي عادي ‌سازي روابط خويش با كشورهاي عرب در حاشيه خليج فارس، اخيراً گزارشاتي مبني بر تلاش‌ سرويس‌هاي اطلاعاتي اشغالگران قدس براي قبح زدايي اين رويه در دو كشور پاكستان و افغانستان منتشر شده است.

به گزارش ايرنا، بعد از آن كه رژيم صهيونيستي توانست ارتباط پنهاني خود را با كشورهايي مانند عربستان سعودي و امارات متحده عربي در منطقه خليج فارس، آشكار كند و با فضا سازي هاي رسانه اي طي چند دهه گذشته در نهايت دشمنان دروغين را به جاي خود به اعراب القا كند، به تازگي تلاش كرده به بهانه تنش نظامي ميان دو كشور هند و پاكستان، آن شيوه را در جنوب آسيا نيز اجرا كند .
رژيم اشغالگر قدس كه از نظر ملت هاي مسلمان دو كشور پاكستان و افغانستان در مورد خود آگاه است، اما از شيطنت براي رسيدن به اهداف خود كه همان عادي ‌سازي روابط خويش با كشورهاي مسلمان است ، دست بر نمي دارد .
پرويز مشرف رئيس‌ جمهوري پيشين پاكستان اخيراً گفته است كه براي مقابله با هند، مقامات كشور پاكستان بايد با اسرائيل رابطه برقرار كند و مدعي شد كه در دوران حكومتش تلاش زيادي براي برقراري ارتباط با اسرائيل كرده است.
اين اظهارات مشرف با انتقادات شديد دولت فعلي پاكستان ، احزاب سياسي و مذهبي و آحاد مختلف مردم پاكستان مواجه شده است اما واقعيت آن است كه بيان همين سخنان به نوعي قبح گفتن در مورد برقراري رابطه با رژيم اشغالگر قدس را عادي مي سازد كه اين مهمترين خواسته صهيونيست هاست.
در تلاشي ديگر ، به ‌تازگي بنيامين نتانياهو نخست ‌وزير رژيم صهيونيستي در سخناني گفته است كه در دوران نخست‌وزيري خود سفري به 10 كشور داشته كه در ميان آنها از افغانستان نيز نام برده بود اما بعد اين مطلب را اصلاح كرد و گفت كه اشتباهي به جاي آذربايجان نام افغانستان را برده است.
بسياري از كارشناسان افغانستان بر اين باورند كه اقدام نخست‌وزير رژيم صهيونيستي ، رفتاري شيطنت‌آميز براي گشودن باب عادي‌ سازي روابط ميان دو كشور افغانستان و اشغالگران است .
پيش از اين نيز در خبر سازي آشكار توسط رسانه هايي شناخته شده ، از فرود يك هواپيماي رژيم صهيونيستي در فرودگاه اسلام ‌آباد گزارشي منتشر شد كه بلافاصله صحت آن رد شد ، اما همين خبر كافي بود تا هفته ها باب گفت و گو ميان فعالان سياسي و كارشناسان سياسي پاكستان در له يا عليه ارتباط با رژيم صهيونيستي باز بماند.
اين نوع گفتمان ها در ميان جوامع اسلامي به نوعي به صهيونيست ها كمك مي كند با هزينه اي اندك و با صرف منابع داخلي خود كشورهاي اسلامي ، تصويري كاربردي از صف بندي ها و آرايش هاي اجتماعي براي برنامه ريزي به منظور نفوذ و تغيير باورها حاصل شود.
به دنبال رفتار فريبكارانه نخست‌وزير رژيم صهيونيستي براي گشودن باب عادي ‌سازي رابطه با افغانستان، عبدالله عبدالله رئيس اجرايي دولت وحدت ملي افغانستان به ‌شدت در مقابل اين سخنان انتقاد كرد و گفت، ما با دولتي كه دست به كشتار مردم فلسطين مي‌زند هيچ‌ گونه رابطه‌اي برقرار نخواهيم كرد و هرگز ميزبان نتانياهو نخواهيم بود.
خبرگزاري آريا نيوز نوشته است ، عبدالله پس از نشر شايعه درباره سفر بنيامين نتانياهو نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به افغانستان در رسانه‌هاي كشورش، به ‌شدت از اين اظهارات انتقاد كرد.
بنيامين نتانياهو البته دوباره توئيت كرد كه « چه كسي مي‌داند، شايد در دوره بعدي نخست‌ وزير خود كه راي آوردم به افغانستان سفر كنم.»
به گزارش منابع آگاه از دفتر رياست اجرايي افغانستان عبدالله با انتقاد از سياست‌هاي خصمانه رژيم صهيونيستي در سرزمين‌هاي فلسطين اشغالي گفته سياست‌هاي نتانياهو باعث ناامني و بي‌ثباتي، گسترش تروريسم، قتل و كشتار در منطقه و خاورميانه شده است.
عبدالله افزوده ما دوست نداريم در زماني كه همه تلاش‌ها در جهت پيشرفت در مذاكرات صلح با طالبان قرار دارد، اظهارات هدفمند نتانياهو باعث شكست در نتايج مذاكرات با گروه طالبان شود همانطور كه سياست‌هاي تفرقه‌ افكنانه رژيم صهيونيستي در بين ملت‌هاي مسلمان باعث از بين رفتن دوستي و برادري شده است.
رئيس اجرايي افغانستان تأكيد كرده كه نتانياهو حق ندارد نام كشور افغانستان را بر زبان جاري كند و از اين فرد آدمكش و دروغ‌گو مي‌خواهيم هيچ‌ وقت چنين مزاح‌هاي مضحكي را با دولت و ملت فداكار افغانستان انجام ندهد.
عبدالله گفته است مردم افغانستان قربانيان اصلي تروريسم هستند و اين كشور هيچ‌ گاه خاستگاه هيچ گروه تروريستي نبوده و همه گروه‌هاي تروريستي در بيرون افغانستان تاسيس ، مديريت و هماهنگ شده اند و نه داعش، نه القاعده و نه ديگر گروه‌هاي تروريستي كه امروز در نقاطي از افغانستان در برابر مردم مي‌جنگند، همه اينها در بيرون كشور متولد شده‌اند.
بنيامين نتانياهو نخست ‌وزير رژيم صهيونيستي در سخنراني خود براي اعلام نامزدهاي حزب ليكود در انتخابات آوريل از كشورهايي نام برد كه در دوره نخست‌ وزير خود به آنجا سفر كرده بود و نام افغانستان نيز در اين فهرست درج ‌شده بود.
نتانياهو در اين سخنراني اظهار داشت كه من به ‌عنوان نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به كشورهاي امريكا، روسيه، چين، ژاپن، برزيل، هند، عمان، افغانستان، قزاقستان، استراليا و سنگاپور سفركرده‌ام.
پس ‌از اين سخنراني اما نتانياهو در توييتر خود اعلام كرد كه منظورش از افغانستان در واقع آذربايجان بوده است و در ادامه به طنز از احتمال سفرش به افغانستان در دوره بعدي نخست ‌وزيري نوشت.
ملت مسلمان افغانستان از پيشگامان دفاع از ملت فلسطين هستند و دولت جمهوري اسلامي افغانستان نيز رژيم صهيونيستي را به رسميت نمي شناسد.
آساق**9473**1104**

سرخط اخبار جهان