۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 83233707
۰ نفر
1800 میلیارد تومان پروژه عمرانی در دست اجرا است

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل موسسه سازندگی نصر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: اكنون هشت پروژه عمرانی مهم در كنار طرح های محرومیت زدایی توسط این موسسه با ظرفیت 807 نفر نیروی انسانی، 488 دستگاه توسط و اعتبار اولیه یكهزار و 800 میلیارد تومان در دست اجرا است.

به گزارش ایرنا، رضا محرمیان معلم روز چهارشنبه در همایش ازدواج آسان و توزیع 30 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان خراسان جنوبی گفت:این موسسه در قالب هلدینگ راه و شهرسازی تا شجاع 80 كیلومتری روستاهای محروم كه پروژه های محرومیت زدایی در آنها انجام می شود اقدام به اجرای پروژه های عمرانی می كند.
وی اظهار داشت: 25 میلیارد ریال كار محرومیت زدایی نیز در 10 سال گذشته توسط موسسه سازندگی نصر در كشور انجام شده است.
وی گفت: موسسه سازندگی نصر تاكنون در خراسان جنوبی پروژه اجرا نكرده اما از زمان تاسیس تاكنون (1371) بیش از 500 كیلومتر پروژه ریلی و 200 كیلومتر آزادراه و بزرگراه در استان های مختلف ایجاد كرده است.
مدیرعامل موسسه سازندگی نصر ادامه داد: ایجاد برزگراه زابل - زاهدان، زابل - دوست محمد، سد مخزنی و اجرای 195 كیلومتر خط انتقال گاز از سرخس به دره گز از دیگر اقدامات است.
وی بیان كرد: همچنین پروژه های زیادی از جمله راه آهن چابهار - زاهدان به طول 120 كیلومتر در دست اجرا است و پروژه راه آهن زاهدان - مشهد یك ماه قبل كلنگ زنی شد كه ادامه می یابد.
محرمیان معلم به اجرای راه آهن سریع السیر قم - اصفهان به عنوان نخستین راه آهن سریع السیر كشور به طول 100 كیلومتر اشاره كرد و گفت: موسسه سازندگی نصر در اجرای این پروژه نقش فعال دارد.
وی اظهار داشت: تنها پروژه برون مرزی موسسه سازندگی نصر پروژه خواف - هرات از مرز ایران تا هرات افغانستان است كه نخستین راه آهن افغانستان با عرض خط ایران احداث خواهد شد.
مدیرعامل موسسه سازندگی نصر قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: آزادراه حرم تا حرم بین قم تا گرمسار افتتاح شد كه بخشی از آن توسط موسسه سازندگی نصر انجام شده و اكنون نیز آزادراه مشهد تا نیشابور به طول 45 كیلومتر در حال انجام است و تا 36 ماه دیگر به اتمام می رسد.
وی افزود: همزمان با اهدای 30 سری جهیزیه در خراسان جنوبی 10 سری جهیزیه نیز در مشهد توزیع شد.
محرمیان معلم بیان كرد: در كارهای اقتصادی فعالیت داریم اما در شرایط سخت كنونی مادیات به تنهایی كافی نیست و برای ما دعا كنید به عنوان سربازان این كشور بتوانیم از این شرایط سخت اقتصادی به سلامت عبور كنیم.
در این آیین 30 سری جهیزیه از سوی مقام معظم رهبری شامل 12 قلم كالای اساسی خانواده به زوج های جوان استان خراسان جنوبی اهدا شد.
7557*3028