جشن نيكوكاري وسيله اي براي تقويت كمك به همنوع است

سنندج - ايرنا - امام جمعه موقت سنندج گفت: جشن نيكوكاري و جمع آوري كمك براي نيازمندان جامعه علاوه بر اينكه زمينه ساز تحقق عدالت اجتماعي در جامعه است وسيله اي براي تقويت كمك به همنوع نيز به شمار مي رود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ماموستا سيد احسن حسيني روز چهارشنبه در آيين نمادين جشن نيكوكاري در دبستان دخترانه شهيده شهين مردوخي سنندج اظهار داشت: احسان و كمك به همنوع در دين مبين اسلام از جايگاه ويژه اي برخوردار است و پيامبر گرامي اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) به ضرورت كمك مسلمانان به همنوعان خود تاكيد كرده اند.
وي افزود: كساني كه دلسوزانه عاطفه خود را با نيازمندان تقسيم مي كنند در روز قيامت بزرگترين پاداش و بهترين لذت معنوي را مي برند لذتي كه با هيچ چيزي در اين دنيا قابل مقايسه نيست.
امام جمعه موقت سنندج اضافه كرد: احسان و نيكوكاري و خدمت به قشر ضعيف و نيازمند موجب مي شود در آخرت كارنامه اعمال افراد بدست راست شان داده شود و براي يك مسلمان هيچ سعادتي بالاتر از اين نيست.
وي يادآور شد: كساني كه در آخرت كارنامه اعمال شان را در دست راست مي گيرند اصحاب يمين هستند و تنها هدفشان در اين دنيا جلب رضايت خدا و تبعيت از سنت رسوال الله (ص) است.
ماموستا حسيني گفت: صدقه، احسان و نيكوكاري علاوه بر اينكه 70 درب از بلايا و اتفاقات بد را محكم به روي انسان مي بندد، زمينه ساز سعادت و عاقبت بخيري انسان در دنيا و آخرت خواهد شد.
وي از دانش آموزان خواست از همين دوران كودكي كمك به همنوعان خود را ياد گرفته و در آستانه سال جديد نيز با كمك هاي هر چند اندك خود دل همكلاسي هاي نيازمند شان را شاد كنند.
در ادامه اين آيين دانش آموزان و جمعي از مسئولان حاضر در اين مراسم كمك هاي خود به اين جشن را در صندوق هاي پيش بيني شده كميته امداد انداختند.
جشن نيكوكاري اسفند هر سال و در آستانه سال جديد برگزار مي شود، امسال نيز با شعار «عيدي براي همه» 15 اسفند در مدارس، 16 اسفند در پايگاه‌هاي كميته امداد و مراكز نيكوكاري و 17 اسفند نيز در مصلا‌هاي نماز جمعه برگزار خواهد شد.
بيش از 60 هزار خانوار كردستاني زير پوشش كميته امداد امام خميني(ره) هستند و حدود هفت هزار نفر از اين تعداد را كودكان يتيم زير 15 سال تشكيل مي دهند كه توسط حدود 16 هزار حامي حمايت مي شوند.
7348/9102

سرخط اخبار استان‌ها