20 تُن سیست آرتمیا آماده صادرات از ارومیه به روسیه است

ارومیه - ایرنا - رییس پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینكه 20 تن سیست آرتمیا آماده صادرات از ارومیه به روسیه است، گفت: 600 هزار دلار ارزش صادراتی این محصول بوده كه این شركت منتظر انعقاد قرارداد برای صادرات است.

حسن حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: «سیست آرتمیا» مهمترین محصول تولیدی این شركت فعال در پارك علم و فناوری بوده و این شركت از سال 1395 تاكنون حدود 10 تن از این محصول را تولید و روانه بازار داخلی كرده است.
وی ادامه داد: 20 هزار دلار سرمایه داخلی حاصل از فروش 10 تن از این مواد غذایی آبزی در شركت «آراد كبودان ارومیه» نیز تاكنون جذب شده است.
وی اظهار داشت: این شركت با نام «آراد كبودان ارومیه» از واحدهای مستقر در پارك علم و فناوری آذربایجان ‌غربی بوده كه موفق به تولید و فرآوری آرتمیا شده است.
رییس پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با اشار ه به اینكه پرورش مصنوعی این محصول در 10 هكتار زمین صورت می گیرد، بیان كرد: تجاری سازی محصول این شركت برای 13 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی شده است.
حیدری اعلام كرد: مجموعه پارك علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام كارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم كند.
وی گفت: ترویج فعالیت شركت های دانش بنیان و استفاده از فكر فعالان این حوزه می تواند یكی از بهترین روش ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به شعار سال در راستای حمایت از كالای داخلی باشد.
وی ادامه داد: ورود به حوزه صادرات یكی از برنامه‌های اصلی این پارك برای شركت‌های مستقر در سال‌های آینده بوده و در این راستا برگزاری تور‌های فناوری و شركت در نمایشگاه‌های بین المللی خارج از كشور جزو برنامه‌های اصلی این پارك به شمار می رود.
به گزارش ایرنا شركت آراد كبودان ارومیه به مدیریت «ناصر میرزایی كیا» از سال 1395 درپارك علم و فناوری آذربایجان غربی مستقر شده است.
پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یكی از اركان مهم شكل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می كند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه كشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح كشور به حمایت همه جانبه از شركت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.
مدیران این پارك در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم كنند و نقش كلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شركت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.
9918/7129