۱۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۸:۳۴
کد خبر: 83232949
۰ نفر
بازارچه كار و فناوري در آستارا برپا شد

آستارا - ايرنا - دانش آموزان دبيرستان هاي دخترانه دوره اول آستارا در اقدامي ابتكاري به منظور حمايت از كالاي ايراني، آثار هنري و صنايع دستي خود را در قالب بازارچه كار و فناوري عرضه كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ مدير آموزش و پرورش آستارا عصر سه شنبه در جريان افتتاح بازارچه كار و فناوري در مدرسه دخترانه سماء اين شهرستان گفت: اين بازارچه با آثار هنري و صنايع دستي نظير تابلوهاي نقاشي، گليم، گلدان هاي سفالي و غذاهاي محلي 120 دانش آموز به مدت 2 روز و در 15 غرفه داير شده است.
سجاد موسوي افزود: توليدات عرضه شده با قيمت نازل عرضه مي شود و دانش آموزان در بازديد از آن با آثار همسالان خود و مشاغل مختلف آشنا مي شوند.
وي اظهار كرد: دانش آموزان بازديد كننده، متناسب با استعداد، توانايي، هوش و علايق خود به انتخاب رشتة تحصيلي مورد علاقه اقدام خواهند كرد.

** دانش آموزان آستارا با مادر شهيد ديدار كردند
جمعي از دانش آموزان مدارس دخترانه آستارا عصر سه شنبه به مناسبت هفته زن با مادر شهيد عباس مهدي نژاد مقدم ديدار كردند.
سجاد موسوي مدير آموزش و پرورش آستارا در اين ديدار گفت: هنر مادران شهدا تربيت فرزندان الهام گرفته از آموزه‌هاي ديني است كه در جبهه‌هاي حق عليه باطل به درجه رفيع شهادت نائل شدند و مهدي نژاد مقدم يكي از اين شهدا بود.
وي افزود: مادران شهدا با تاسي و الگوپذيري از حضرت زهرا و زينب (س) زمينه‌هاي عزت، عظمت و سرفرازي ايران اسلامي را در عرصه‌هاي بين‌المللي فراهم كرده‌اند.
وي بيان كرد: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، دسيسه‌هاي استكبار جهاني را خنثي مي كند و بهترين شيوه نهادينه‌سازي آن، ديدار با خانواده‌هاي شهداست.
هفتم تا سيزدهم اسفندماه هفته زن است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 166 شهيد را به نظام جمهوري اسلامي تقديم كرده است و 17 هزار دانش آموز در مدارس آن تحصيل مي كنند.
7105 / 7124 /6030