اختصاص 150 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری

تهران- ایرنا- رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور از اختصاص 150 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های آبخیزداری و آبخواندرای برای سال 98 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد كشاورزی، «خلیل آقایی» امروز سه شنبه به همراه جمعی از مدیران و كاركنان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل افزود: امسال از محل تخصیص 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی، در 6 هزار و 84 نقطه از كشور طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شد كه این طرح ها به زودی در مراسمی به بهره برداری می رسد.
وی اظهارداشت: با توجه به بارش های مناسب امسال، آثار این پروژه ها در اراضی پایین دست، چشمه ها، قنات ها و چاه ها برای مردم ملموس بود.
وی ادامه داد: پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری به منظور استحصال آب و توسعه پوشش گیاهی در سال 98 نیز ادامه خواهد داشت.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور با بیان اینكه شرایط اعتباری برای اجرای این طرح در سال 98 بهتر از سال 97 است، تصریح كرد: اعتبارات سال 98 در حوزه آبخیزداری تقریبا دو برابر شده است.
آقایی درباره عملیات مربوط به مهار ریزگردها نیز گفت: امسال نزدیك به 100 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای مهار ریزگردها تخصیص یافت.
وی افزود: مالچ پاشی یكی از اقدامات برای تثبیت شن های روان است و در این راستا امسال پیش بینی ما 10 تا 15 هزار هكتار مالچ پاشی در 6 استان كشور همچون خوزستان، سیستان و بلوچستان، ایلام، هرمزگان و كرمان است.
اقتصام**9186**9189