78 هزار میلیارد ریال وام طرح رونق تولید پرداخت شد

زنجان - ایرنا - رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانك صنعت و معدن گفت: حدود 78 هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ارزی برای سرمایه در گردش و طرح رونق تولید توسط این بانك در سال جاری، به واحدهای تولیدی و صنعتی در كشور پرداخت شده است.

حسین مهری روز سه‌شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ارزی نیز برای ایجاد واحدهای تولیدی پرداخت شده است كه امیدواریم این حجم نقدینگی بتواند به رونق تولید در كشور كمك قابل توجهی كرده باشد.
وی با بیان اینكه سرپرستی شعب بانك صنعت و معدن اكثر استان‌ها رتبه‌های اول تا سوم را در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به خود اختصاص می‌دهند، خاطرنشان كرد: در این راستا در 11 ماهه سال جاری 500 میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید توسط شعب زنجان و ابهر پرداخت شده و سرپرستی استان از این نظر، حائز رتبه دوم در بین بانك‌های استان است.
مهری گفت: تاكنون 9 پروژه متوسط و بزرگ توسط بانك صنعت و معدن در استان زنجان تامین اعتبار شده و به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرعامل بانك صنعت و معدن تصریح كرد: در مجموع حجم سرمایه‌گذاری بخش سرمایه در گردش و ایجاد واحدها از ابتدای دولت تدبیر و امید تاكنون در استان زنجان حدود 50 هزار میلیارد ریال بوده است.
وی افزود: بزرگ‌ترین حجم سرمایه‌گذاری با حدود 232 میلیون یورو مربوط به نیروگاه زنجان است كه بانك صنعت و معدن از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار كرده است.
مهری خاطرنشان كرد: امیدواریم با بهره‌برداری از 7 پروژه‌ای كه در دست اجرا هستند شاهد اشتغال پایدار در استان زنجان باشیم.
رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانك صنعت و معدن، تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی را یكی از مهم‌ترین اولویت‌های این بانك برشمرد و گفت: تثبیت وضعیت موجود از اولویت‌های نظام و دولت است كه بانك صنعت و معدن نیز از این سیاست، پیروی كرده و اولویت اول را به تامین سرمایه در گردش واحدها می‌دهد.
وی خاطرنشان كرد: دومین اولویت این بانك، تامین اعتبار طرح‌های نیمه‌تمام است كه این طرح‌ها به سرعت به بهره‌برداری برسند.
مهری افزود: اولویت بعدی بانك صنعت و معدن، تامین اعتبار طرح‌های تكمیلی و توسعه‌ای بخش صنعت است.
مدیرعامل بانك صنعت و معدن در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تعطیل ‌شده گفت: كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در این خصوص تصمیم می‌گیرد و اگر واحدهای تولیدی تعطیل ‌شده، توجیه مالی، اقتصای و بازار داشته و فقط به دلیل نبود سرمایه در گردش تعطیل شده باشد به یقین از حمایت بانك صنعت و معدن برخوردار می‌شوند.
9556/6085

سرخط اخبار استان‌ها