رایزنی قربانیان ترور ایران در چهلمین اجلاس حقوق بشر

تهران - ایرنا - هیاتی از خانواده شهدا و جانبازان ترور ایران به منظور شركت در چهلمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل وارد ژنو سوئیس شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، اجلاس چهلم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو از روز دوشنبه 25 فوریه 2019 (6 اسفند 1397) در شهر ژنو آغاز به كار كرده و تا 22 مارس (دوم فروردین 1398) به كار خود ادامه خواهد داد.
«منیژه صفی یاری» نماینده جنبش كودكان برای كودكان در ایران كه این هیات را در ژنو همراه می كند، اظهار داشت: ما در این دوره با شعار «عدالت برای كودكان قربانیان ترور» به دنبال تقویت حفاظت از كودكان در مناقشات تروریستی و مسلحانه هستیم و با قدرت كودكان می خواهیم ریشه های افراط گری و خشونت را بخشكانیم.
وی ادامه داد: كودكان بهترین سند برای نمایش خباثت و فجایع تروریسم و حامیان آن ها به افكار عمومی جهان هستند.
صفی یاری خاطرنشان كرد: وضعیت كودكان در جهان متاثر از مناقشات مسلحانه و تروریسم، بسیار وخیم است. به همین سبب عدالت برای كودكان مهم و اضطراری است. ما هشدار می دهیم كه آینده و سلامت نسلی با خطرات زیادی مواجه خواهد بود.
«حق پناهی» عضو دیگر این هیات نیز با بیان این كه ما معتقدیم تروریسم یك راهبرد است و ارتباط با هیچ دین و مذهبی ندارد، گفت: برونسپاری اهداف نظامی منجر به گسترش افراط گرایی شده و این ماموریت نیابتی، تهدیدی برای صلح و امنیت جهان محسوب می شود به نحوی كه گزارش سالانه یونیسف می گوید، سال 2018 سالی ظالمانه برای كودكان بوده و جنایات وحشتناكی علیه كودكان صورت گرفته است.
سیام**9314**1553