7500 تن گوشت تنظیم بازار در اختیار استانها قرار گرفت

تهران- ایرنا- مدیر دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: 7500 تن گوشت قرمز با قیمت مصوب دولتی با هدف تنظیم بازار در یك ماه گذشته در اختیار استان‌ها قرار گرفته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از تارنمای اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمد قبله» با تاكید بر لزوم خودداری از اظهارنظرهای غیرواقعی كه موجب ایجاد نگرانی و بهم ریختگی بازار می شود، گفت: در یك ماه گذشته یك هزار تن گوشت به صنف پزندگان استان تهران، همچنین یكهزار تن گوشت برای واحدهای فعال در صنعت فرآورده های غذایی و چهار هزار تن برای توزیع میان خانوارهای تحت پوشش تعاونی های اسكاد، امكان، اتكا و فرهنگیان سراسر كشور اختصاص یافته است.
وی تاكید كرد: خروج مصرف كنندگان عمده از بازار به آرامش بازار گوشت كمك می كند و همه تلاش ها برای رسیدن گوشت به دست مصرف كننده واقعی است.
قبله ادامه داد: پیش از این در صف‌های طولانی خرید گوشت تنظیم بازاری فقط مصرف كنندگان واقعی حضور نداشتند و برخی از چلوكبابی‌ها و صنف‌های فعال گوشت مورد نیاز خود را از این طریق خریداری می‌كردند كه همین موضوع منجر به آشفتگی شده بود.
وی خاطرنشان كرد: با تامین گوشت مورد نیاز صنوف عمده و صنایع فعال، صف‌های طولانی به مرور از بین خواهد رفت.
این مقام مسئول درباره ابزارهای موجود برای تنظیم بازار گوشت توضیح داد: یكی از این ابزارها، تامین مناطق و مراكز پرمصرف است و استان تهران به دلیل اینكه تولیدكننده گوشت نیست، اما با تمركز بالای جمعیت روبروست، در زمره نقاط بسیار پرمصرف دسته بندی می شود.
مدیر كل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت ادامه داد: بر این اساس، تامین گوشت مصرفی تهران بازار گوشت در كل كشور را به تعادل نزدیك می‌ كند، زیرا ورود دام به تهران كاهش یافته و امكان تامین گوشت در نقاط دیگر كشور فراهم می شود.
وی تاكید كرد: با تامین گوشت مورد نیاز مراكز عمده مصرف و مناطق پرمصرف نوسان از بازار حذف خواهد شد.
قبله خاطرنشان كرد: گوشت تنظیم بازاری نه فقط در تهران و صنوف پرمصرف، بلكه در سراسر كشور توزیع می شود.
به گزارش ایرنا، پیشتر «مرتضی رضایی» معاون امور دام وزیر جهاد كشاورزی اعلام كرده بود: برای تنظیم بازار شب عید، 20 هزارتن گوشت قرمز ترخیص و از 15 اسفندماه جاری روانه بازار می شود.
اقتصام*3065**2025