مسئول بهداشت محيط آستارا: رنگ شيميايي آجيل بيماري زاست

آستارا - ايرنا - مسئول بهداشت محيط شبكه بهداشت و درمان آستارا گفت: رنگ هاي شيميايي بكار رفته در برخي آجيل ها و لواشك ها، براي سلامتي مضر و بيماري زاست و مردم در خريد اينگونه اقلام، به رنگ طبيعي آنها دقت كنند.

مجيد ميزاني روز سهشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت : در آستانه نوروز سال گذشته مقدار زيادي آجيل و لواشك آلوده به رنگ فرش و لعاب شيميايي در آستارا كشف و امحا شد و امسال نيز براي مقابله با احتمال عرضه آجيل و لواشك آلوده، واحدهاي صنفي مربوطه پايش مي شود.
وي ادامه داد: تيم بازرسي بهداشت محيط آستارا از 9 اسفندماه فعال و به صورت ميداني كار خود را آغاز كرده است و همه غذاخوري هاي بين راهي نيز بازرسي مي شوند.
وي با تاكيد بر ضرورت همكاري مردم در گزارش تخلفات بهداشتي اصناف، از آمادگي تيم بازرسان بهداشت محيط براي رسيدگي روزانه به گزارش ها و شكايت ها خبر داد.
ميزاني گفت: سلامتي مردم شوخي بردار نيست و بنا بر وظيفه، علاوه بر ضبط و امحاء مواد غذايي آلوده به رنگ هاي شيميايي و غيرطبيعي، متخلفان آنها به اداره تعزيرات حكومتي و مرجع قضايي معرفي خواهند شد.
شهرستان مرزي و گردشگرپذير بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7124 /6030