21 مدرسه در آستارا براي اسكان مسافران فرهنگي آماده شد

آستارا - ايرنا - مدير آموزش و پرورش آستارا از آماده شدن 21 مدرسه با 184 كلاس براي اسكان مسافران فرهنگي اين شهرستان در تعطيلات نوروزي خبر داد.

سجاد موسوي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: براي اسكان مسافران فرهنگي، 89 كلاس مجهز و 95 كلاس نيمه مجهز به امكانات رفاهي نظير فرش، يخچال، تلويزيون، اجاق گاز و سيستم گرمايشي آماده و در خانه معلم نيز، شش اتاق و 22 تخت فراهم شده است.
وي افزود: 52 عامل اجرايي ستاد اسكان مسافران فرهنگي آستارا مستقر در مدرسه عدالت اين شهرستان، فعاليت خود را از 28 اسفندماه با پذيرش و ساماندهي مسافران آغاز خواهند كرد و اسكان تا 12 فروردين ماه ادامه خواهد داشت.
وي ادامه داد: مهلت نام نويسي براي اسكان تا 22 اسفندماه است و مسافران فرهنگي آستارا از اقصي نقاط كشور با مراجعه به نشاني اينترنتي www.eskan.medu.ir نام نويسي كنند.
موسوي اظهار كرد: 10 هزار عدد بروشور معرفي جاذبه هاي گردشگري آستارا و استان گيلان بين مسافران فرهنگي در تعطيلات نوروزي توزيع خواهد شد.
در تعطيلات نوروزي سال جاري، 14 هزار و 22 مسافر فرهنگي در قالب دو هزار و 88 خانوار در مدارس آستارا اسكان يافته بودند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و مركز آن با ميزباني چند ميليون مسافر در سال و تردد بيش از 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذير كشور است.
7105 / 7124/2007