راننده راهداری گرفتار بهمن در شهرستان كوهرنگ نجات یافت

شهركرد - ایرنا- معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری گفت: راننده بولدوز راهداری هنگام برف روبی در گردنه 'خویه' دهستان موگویی كه در سقوط بهمن گرفتار شده بود، توسط اهالی بومی منطقه از مرگ حتمی نجات یافت.

شهرام ندیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ارتفاع بهمن در این حادثه را بیش از 5 متر برآورد كرد و افزود: با هوشیاری و امدادرسانی به موقع، این حادثه خسارت جانی نداشت و اكنون حال راننده راهداری مساعد است.
وی اظهار داشت: تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی گردنه 'سرآقا سید'به 'خویه' در دهستان موگویی شهرستان كوهرنگ در حال انجام است و اكنون بخش عمده ای از این محور برفگیر بازگشایی و تردد در آن جریان دارد.
ندیمی تصریح كرد: به طور متوسط سالانه بیش از 2 میلیارد ریال برای بازگشایی مسیر دهستان موگویی حد فاصل 'عسل كشان ' هزینه می شود و بازگشایی كامل این محور ارتباطی تا نیمه اردیبهشت ادامه دارد.
وی ارتفاع برف در گردنه ' عسل كشان ' را بیش از 4 متر اعلام كرد و گفت: 7 روستای سر آقاسید ، دره رزگه ، بیراهه گان ، سوه ، صالح كوتاه ، چین ، خویه از محور چلگرد به گردنه عسل كشان در دهستان موگویی قرار دارند.
به گفته وی ، مسیر ارتباطی دهستان موگویی شهرستان كوهرنگ كه به علت ریزش برف از سمت این استان مسدود شده است، از سمت جاده ' بزنوید ' شهرستان الیگودرز لرستان باز است.
وی افزود: اهالی 15 روستای دهستان موگویی می توانند از جاده ارتباطی این دهستان به بزنوید شهرستان الیگودرز در استان لرستان رفت و آمد كنند.
به گزارش ایرنا، ارتفاع برف در شهر چلگرد مركز این شهرستان 20 سانتیمتر و در گردنه ها 50 سانتیمتر است.
6199/2097

سرخط اخبار استان‌ها